Likwidatorzy 3AC proszą o interwencję sędziego

Likwidatorzy nadzorujący postępowanie upadłościowe kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital zwrócili się do sędziego o zmuszenie współzałożyciela Kyle’a Daviesa do współpracy.

Likwidatorzy bezsilni

Donoszą, że Davies „nadal ma w swoim posiadaniu informacje, które są niezbędne do uzyskania dostępu do niektórych aktywów cyfrowych dłużnika i kontrolowania ich”. Likwidatorzy twierdzą, że Davis i Zhu „nie zaoferowali przedstawicielom zagranicznym szczerej współpracy, a czyniąc to, naruszyli swoje obowiązki powiernicze związane z majątkiem Three Arrows”.

Jeśli sędzia zatwierdzi wniosek złożony w środę, Davies zostanie wezwany do odpowiedzi na wezwanie sądowe do 16 marca.

W październiku likwidatorzy zwrócili się do sędziego o zezwolenie na doręczenie współzałożycielom wezwań. Wniosek został zatwierdzony w grudniu. 5 stycznia wezwania zostały doręczone za pośrednictwem Twittera. Współzałożyciele mieli termin do 26 stycznia na odpowiedź. Nie zareagowali na wezwania.

Likwidatorzy napisali, że nie zgadzają się na aktywność Daviesa i Zhu na platformach społecznościowych i wywiadach z mediami.

Likwidatorzy donoszą o nowej giełdzie

„Od 5 stycznia 2023 r. pan Davies jest aktywny w mediach społecznościowych, dziesiątki razy „tweetował” lub „retweetował” na Twitterze” – napisali likwidatorzy we wniosku. „Uchyla się od zobowiązań wobec swojej upadłej firmy. Ponadto Davies był ostatnio aktywny, starając się zebrać dziesiątki milionów dolarów, aby uruchomić nową giełdę kryptowalut o nazwie GTX”.

Prezentacja GTX, która wyciekła w styczniu, pokazała, że ​​Davis i Zhu połączyli siły z Markiem Lambem i Sudhu Armuganem z CoinFLEX, który przeszedł własną restrukturyzację w zeszłym roku. Wspólnie chcą zebrać 25 milionów dolarów na uruchomienie nowej giełdy kryptowalut.

Upadek 3AC

Kryptowalutowy fundusz hedgingowy z siedzibą w Singapurze, znany również jako 3AC, otrzymał nakaz likwidacji w czerwcu, po tygodniach spekulacji, że firma poniosła ogromne straty po upadku stablecoina TerraUSD.

Davies potwierdził później, że 3AC stracił około 200 milionów dolarów na swojej pozycji TerraUSD. Kłopoty zaczęły się, gdy marża dla wierzycieli 3AC wzrosła. Oznaczało to, że firma poprosiła o większe poręczenie w celu zabezpieczenia pożyczonych środków. Ostateczny cios nastąpił, gdy Voyager Digital (obecnie w postępowaniu upadłościowym) powiadomił o niewypłacalności na ponad 600 milionów dolarów.

Przez pewien czas Davies i Zhu milczeli w mediach społecznościowych.

W lipcu pojawiła się wiadomość, że biuro firmy w Singapurze zostało opuszczone, a jej założyciele zniknęli. Mniej więcej w tym samym czasie Zhu wysłał swój ostatni tweet. Skrytykował Teneo, firmę nadzorującą proces likwidacji 3AC, za niedotrzymanie terminu odebrania tokenów StarkWare, co spowodowało, że firma „utraciła znaczną wartość”.

Ale zarówno Davies, jak i Zhu pojawili się ponownie w mediach społecznościowych, gdy imperium Sama Bankmana-Frieda zaczęło się rozpadać.

Davies napisał na Twitterze, że FTX i jej siostrzana firma, Alameda Research, „polowały” na transakcje 3AC. Zastanawiał się również, gdzie podziali się „wszyscy fanboye FTX” , mówiąc, że „uwielbiali każde kichnięcie SBF i byli bardzo krytyczni wobec 3AC”.

Komentarze