Influencer obiecał „nic”, ludzie wysyłają mu miliony w krypto. Szaleństwo?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest… nicość? Jeżeli nie, to dziś przychodzimy do Was z prawdziwą gratką – twórca NotLarvaLabs, znany na Twitterze jako Pauly, przekonał fanów krypto do wysłania mu $1.1 miliona w Eherze, w zamian obiecując… absolutnie nic. Przyznajcie, że brzmi to jak początek kawału.

Wyślij krypto, dostaniesz… nic. Chętni się znaleźli

Pauly powtarza jak mantrę: „Nie ma nic na sprzedaż. Nie mogę tego dostatecznie podkreślić. Ludzie po prostu wybierają, czy wysyłają tokeny na adres: YouGetNothing.eth albo nie.”

Czyli – inaczej mówiąc – otwarcie zadeklarował, że za te pieniądze nikt nic nie otrzyma.

Zatem dlaczego ludzie wysyłają mu pieniądze? Wszystko wydaje się być swego rodzaju sztuką performance, mającą na celu kreatywne skrytykowanie ostatnich kontrowersyjnych działań w świecie krypto. W minionych tygodniach pewien anonimowy użytkownik o pseudonimie ben.eth, z pomocą krypto YouTubera BitBoy Crypto, zebrał fundusze na trzy memecoins, prosząc swoich obserwujących na Twitterze o wysłanie pieniędzy do jego portfela. To strategia, która pozwoliła mu zgromadzić łącznie 20 milionów dolarów.

Tymczasem wspomniany Pauly poszedł podobną ścieżką – ale bez obiecanki, że kiedykolwiek odda jakiekolwiek tokeny czy airdropy. Na Twitterze napisał, że „cała branża krypto to absolutny żart. To kpina.” Czy to tylko chwyt marketingowy, czy może Pauly naprawdę uważa, że branża krypto zasługuje na karę? Trudno powiedzieć.

Może Cię zainteresować: Ultimatum dla złodzieja krypto: oddaj nam 90% łupu, albo Cię dojedziemy

Ponad milion dolarów za nicość

W każdym razie, dla fanów kryptowalut perspektywa, że może jednak z tego wyniknąć jakiś token, okazała się na tyle kusząca, że przez ostatnie 24 godziny wysłali na adres Pauly’ego 585 Etherów ($1.1 miliona), a także różne inne aktywa, w tym memecoin pepe.

Na Twitterze roi się od spekulacji. „Sztuczka Pauly0x jest tak niesamowita, że byłbym BARDZO rozczarowany, gdybym dostał coś za nic,” – napisał jeden z darczyńców. Chętnych na kupienie niczego uzbierała się zresztą całkiem pokaźna grupa. Do portfela Pauly’ego wysłano już ponad 1000 transferów, jak podaje firma analityczna Arkham Intelligence. Najbardziej okazały z nich wyniósł 10.05 ETH (około $19,150).

A pomysłodawca całej akcji, Pauly, wciąż przypomina swoim fanom: „Ile czasu minie, zanim ludzie zrozumieją, że po wysłaniu tokenów… nic nie dostaną?”

Zobacz także:

ETHEthereumKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz