Najlepsze nieruchomości nagrodzone. Wręczono Prime Property Prize 2023

W konkursie wyłoniono firmy iinwestycje, które wywarły największy wpływ na rynek nieruchomości i budownictwa w Polsce.

Finał Prime Property Prize, który był jednym z punktów programu tegorocznej konferencji Property Forum 2023, 18 września br. odbył się podczas uroczystej Gali Prime Property Prize 2023 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia była grupa PTWP – właściciel portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

Nieruchomości na medal

W tegorocznej edycji konkursu przyznano nagrody w dwunastu różnych kategoriach. W kategorii „Deweloper Roku” statuetka trafiła do firmy Panattoni. W latach 2020-2022 przedsiębiorstwo dostarczyło swoim klientom ponad 8 milionów mkw. powierzchni przemysłowej. Za „Inwestycję Roku – Rynek Powierzchni Handlowej” uznano rozbudowę i przebudowę Atrium Promenada w Warszawie. Natomiast Biurowcem Roku został krakowski Ocean Office Park B firmy Cavatina Holding.

Jeżeli chodzi o projekty logistyczno-magazynowe, inwestycje w tym segmencie rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem ostatnich dwunastu miesięcy było otwarcie Fabryki dla Reynaers Aluminium w Żabiej Woli, realizowanej przez firmę Panattoni.

Miniony rok obfitował również w znaczące wydarzenia na rynku hotelarskim. Największe uznanie jury i czytelników portali należących do grupy PTWP, które było organizatorem konferencji, zyskał hotel Barceló Warsaw Powiśle – inwestycja firmy White Star Real Estate. Budynek został zaprojektowany przez biuro APA Wojciechowski Architekci. Z kolei nagroda Prime Property Prize w kategorii PRS (mieszkania na wynajem będące własnością prywatnych właścicieli – firm oraz osób prywatnych) powędrowała do Kamienicy Wolfa Krongolda sieci AFI Europe Poland.

Nagrodę w kategorii Architektura przyznaje się obiektom komercyjnym, które wprowadziły na rynek innowacyjne rozwiązania architektoniczne i projektowe, nadając nowy kierunek w tej dziedzinie. Taką właśnie inwestycją jest Montownia Lofts & Experience w Gdańsku, stworzona przez firmę Euro Styl, Rayss Group. Nie zapomniano również o Miastach Przyjaznych Inwestorom – tym razem doceniono Łódź. Z kolei Doradcą Roku 2023 została firma Colliers.

Zobacz też: Coraz bardziej lukusowo. Włoski gigant modowy debiutuje na rynku nieruchomości

Takie firmy i takich ludzi się ceni

Statuetkę za inwestycje promujące odpowiedzialność gospodarczą, zaangażowanie w kwestie pracy, troskę o społeczność oraz ochronę środowiska naturalnego otrzymała firma Savills. Natomiast „Człowiekiem Roku Propertynews.pl” został Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający firmy Ghelamco Poland. – Jestem nieco zdziwiony, ponieważ ten rok był jednym z najtrudniejszych w mojej karierze. Tym bardziej taka nagroda cieszy – powiedział laureat nagrody.

Może Cię zainteresować:

branża nieruchomościnagrodaNieruchomościPrime Property Prize
Komentarze (0)
Dodaj komentarz