Krach na rynku – Bitcoin po 7000 $ przewiduje Harry Dent

Krach na rynku potrwa do 2024 roku. Złoto osiągnie cenę 900 $ zanim się odbije uważa Harry Dent a Bitcoin przed odbiciem będzie notowany w przedziale 3000 – 7000 $.

Ostatnio wielu obserwatorów rynków finansowych prześciga się w kreowaniu wypowiedzi o katastroficznym charakterze. Niemal wszyscy mówią o czekającej nas niezbyt optymistycznej przyszłości.

Jednym z nich jest Harry Dent. I prawdopodobnie należy do frakcji skrajnych pesymistów.

Wnioski Harrego Denta oparte są cykle demograficzne i wydają się mocno uzasadnione.

Rynki osiągnęły szczyt i będą kontynuować bessę do 2024 roku, a Fed nie może nic na to poradzić.

Tak twierdzi Harry Dent, prezes i założyciel HS Dent. Dent rozmawiał z Michelle Makori, redaktorem naczelnym Kitco News.


„Myślę, że rynek osiągnął już szczyt, 4 stycznia dla S&P 500, i idziemy w dół” – powiedział Dent.

„Rezerwa Federalna zrozumie, że ich działania w końcu nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, a ludzie dowiedzą się o tym wtedy, gdy wszystko się załamie”.

Chociaż giełda radziła sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dekad, Dent powiedział, że jest to zwodnicze.

„Ludzie myślą teraz, że może tylko wzrosnąć”, powiedział Dent. – Musisz być z tego powodu zszokowany, wiesz? Historia pokazuje 40-procentową korektę w ciągu pierwszych kilku miesięcy”.

Wyjaśnił, że „drukowanie pieniędzy” przez Rezerwę Federalną do tej pory podtrzymywało gospodarkę. Jednak kiedy nadejdzie katastrofa, będzie gorzej, niż się ludziom wydaje.

„Już niedługo wejdziemy w recesję… Tutaj nie ma miękkiego lądowania. Fed ma na to nadzieję. Nie rozumieją podstawowych trendów gospodarki… Jesteśmy tak przeciążeni, największa bańka we wszystkim… Nie da się utrzymać martwego ciała w ruchu”.

Dent opiera swoje przewidywania na trendach demograficznych. Wierzy, że wkroczymy w okres deflacji, gdy wymierają Baby Boomers.


„Nigdy nie widzieliśmy, aby mniejsze pokolenie [Millennials] podążało za większym [Boomers]” – powiedział Dent.

„[The] Baby Boomers spowodowały największy boom w historii… od 1983 do 2007 roku. I od tego czasu, [Fed] mocno stymulował rynki. Dlaczego ?… Ponieważ walczył z trendem spadkowym. Umiera największe demograficznie pokolenie w historii”.

Dent wyraził opinię, że długoterminowe obligacje skarbowe USA będą aktywami o najlepszych wynikach. Uważa też, że cena złota spadnie.

„Złoto jest aktywem, które pękło, jak wszystko inne… [Wszystkie] aktywa finansowe pękną… Powiedziałbym, że za rok lub dwa [złoto] spadnie do 900 dolarów do 1000 dolarów [USD]”.

Chociaż Dent zakłada, że ​​Bitcoin jest obecnie „największą bańką”, przewiduje cenę „od pół miliona do miliona” dolarów do 2037 r., gdy gospodarka się odbuduje, ale dopiero po tym, jak najpierw spadnie do poziomu od 3000 do 7000 dolarów .


„Bitcoin będzie, jak sądzę, nowym standardem cyfrowym dla pieniędzy” – powiedział Dent, przywołując standard złota.
„Kiedy nadejdzie korekta, którą przewiduję w ciągu najbliższych dwóch lat, najlepszą rzeczą, którą kupiłbym, będzie Bitcoin lub Ethereum”.

Jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie, Dent wyjaśnił, że Putin postąpił nierozsądnie.

„Putin jest agresywny” – powiedział Dent.

„Świat może popaść w kryzys, a on może być obwiniany o wywołanie spowolnienia, mimo że to nie był tak naprawdę on… Myślę, że to śmierć Putina… Putin ma tu zły czas”.

Dent powiedział, że świat wpadnie w globalną „depresję”, która może wymusić pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie.

Raczej rzadko skrajne scenariusze zdarzają się w rzeczywistości i życzę wszystkim i sobie aby tym razem nie było inaczej. Jednak poważne wojny i konflikty nie zdarzają się aż tak często a obecnie wojna Rosji z Ukrainą jest wydarzeniem epokowym i piszącym nową historię świata.

Dlatego teraz także może być inaczej na rynkach finansowych. Wcale nie tak negatywnie gdyby jednak okazało się, że koniec wojny nie jest aż tak odległy. Rosja nie ma sił na długą wojnę a Ukraina otrzymuje potężne wsparcie. To będzie miało swoje znaczenie w nadchodzących najbliższych tygodniach. I będzie miało przełożenie na rynki finansowe w tym na kryptowalutowy.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinkrachZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz