Bitcoin (BTC) najdroższy od marca 2018 r. Zobacz możliwe poziomy wsparcia i oporu

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC pokonała dwa kolejne, techniczne poziomy oporu w okolicy 8 800 USD oraz 9 900 USD. W chwili obecnej za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już ponad 10 800 USD, choć w niedziele przekroczona została bariera 11 000 USD. Biorąc pod uwagę, że tendencja wzrostowa wciąż jest kontynuowana, niewykluczone, że już w najbliższym czasie cena najstarszej z walut wirtualnych dotrze w okolice 11 700 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to kolejny, techniczny opór, wysoce prawdopodobne wydaje się pojawienie tam większej reakcji podażowej. Gdyby tak się stało, cena BTC mogłaby w kolejnych dniach zaliczyć korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanych oporów tj. kolejno 9 900 USD oraz 8 800 USD.

Jeżeli jednak aprecjacja BTC będzie tak silna, że i bariera 11 700 USD zostanie bez problemu pokonana, wówczas dalsze wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 13 000 USD.

ETH/USD – Ethereum

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs wybił w ostatnim czasie górą z trwającej od połowy maja br. konsolidacji. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długi i już w okolicy 320 USD pojawiła się reakcja podażowa. W praktyce okazuje się jednak, że nawet odrzucenie tego oporu nie musi w konsekwencji prowadzić do większych spadków. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się bowiem powstania korekty, w wyniku której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 274 USD. Biorąc natomiast pod uwagę, że strefa ta precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, wysoce prawdopodobne wydaje się tam możliwe pojawienie się reakcji popytowej sygnalizującej powrót do wzrostów.

Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się żadna deprecjacji i cena ETH wciąż będzie zyskiwać, wówczas spodziewać moglibyśmy się przetestowania strefy oporu pomiędzy 360-400 dolarów. W chwili obecnej za Ethereum zapłacić trzeba natomiast 306 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 0,0305 BTC. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs ETH mógłby docelowo wrócić nawet w okolice 0,0250 BTC.

XRP/USD – Ripple

Zdecydowanie lepiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku rynek od połowy maja br. poruszał się w konsolidacji pomiędzy 0,3650 USD a 0,46 USD, z której w sobotę wybiliśmy górą. W chwili obecnej obserwujemy re-testo ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0,58 USD.

Zanegowanie ostatniego wybicia i powrót poniżej 0,46 USD mógłby natomiast sporo tu namieszać. Gdyby tak się stało, cena XRP mogłaby bowiem znów osunąć się w rejon 0,3650 USD

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że na przestrzeni ostatnich dni kurs ponownie osunął się w okolice 4110 satoshi. Mimo, że już w sobotę pojawiła się tam reakcja popytowa, to wsparcie to w dalszym ciągu nie zostało jednak odrzucone. Gdyby jednak poziom ten ostatecznie został pokonany, wówczas cena Ripple mogłaby osunąć się nawet w rejon 1200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów jego cena wróciła w rejon poprzednich wierzchołków. Jeżeli jednak tym razem opór ten zostanie trwale pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 650 USD. W chwili obecnej za BCH zapłącić trzeba natomiast 472 dolary.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs od dłuższego czasu oscylował poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami, poziom ten ostatecznie został odrzucony i od kilku dni znów obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że rynek pokonał już techniczny opór między 105-110 USD. Na przestrzeni ostatnich dni wzrosty te znacząco straciły jednak na dynamice i kurs porusza się coraz bardziej płasko, co z każdym kolejnym dniem zwiększa możliwość pojawienia się tu korekty spadkowej. Gdyby tak się stało, cena LTC mogłaby osunąć się nawet w okolice w/w strefy 105-110 USD.

Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa i tendencja ta będzie kontynuowana, cena Litecoina mogłaby docelowo wzrosnąć nawet do 192 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Zgoła odmiennie prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie mimo, iż w wyniku ostatnich wzrostów rynek nie dotarł dokładnie do oporu pomiędzy 0,0181 a 0,0183, to już kilkanaście dni temu pojawiła się większa reakcja podażowa, w wyniku której znów obserwujemy spadki. Tendencja ta okazała się na tyle silna, że w ciągu zaledwie kilku dni kurs pokonał aż trzy techniczne poziomy wsparcia osuwając się przy tym do najniższego poziomu od końcówki maja br.

Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie przygotować musielibyśmy się na możliwość ponownego przetestowania okolic 0,0112 BTC, bądź nawet 0,01 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nigdy mój sposób rozumowania nie pozwolił mi zarobić pieniędzy, jedynie cierpliwe czekanie”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBitcoin CashEthereumLitecoinRipple
Komentarze (0)
Dodaj komentarz