Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #14 | Analiza BTC, BTC.D, BNB, ETH, LTC, LSK, CHZ.

Jak co poniedziałek witam serdecznie w czternastym już wydaniu analizy technicznej kroptowalut!

W związku z Waszymi uwagami zmieniamy formę doboru kryptowalut, które będę analizował. Do tej pory było to top 5 z ankiety na Facebookowym profilu ALTCOIN POLSKA. Otrzymałem sugestię, że w końcu nie każdy korzysta z „udogodnienia” jakim jest Facebook, dlatego będę brał pod uwagę każdą drogę kontaktu tj, e-mail, komentarze pod tekstem oraz nagraniami na profilu YouTube oraz ankietę, która od tego tygodnia trafiła na nowy profil FB: Inwestycje Kryptowaluty Altcoin ICO Bitcoin. W obliczu tak znaczącej dowolności sądzę, że teraz każdy będzie mógł mieć wpływ na analizowane walory. To jasne, że nie uda mi się przeanalizować wszystkich Waszych propozycji dlatego pozwolę sobie ostatecznie dokonać wyboru wg własnej intuicji. Podsumowując:

  1. Facebook: Kryptowaluty Altcoin ICO Bitcoin
  2. Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUEcbJ2aGAtozH4c7S7QoCw
  3. e mail: jurek.s@bithub.pl
  4. www.: https://bithub.pl/analizy/

A teraz przejdźmy do analizy.

BTC:

Niestety cena przez trzy kolejne tygodnie nie zbudowała tak bardzo wyczekiwanej formacji wzrostów jaką jest gwiazda poranna. Jak to zinterpretować? To proste. To nie jest jeszcze ten moment. W mojej ocenie, w tej sytuacji wykres „mówi do mnie”: poczekaj, skoro popyt nie wystąpił w odpowiedniej ilości w wyznaczonym na wykresie miejscu, oznacza, że cena, podążając zgodnie z utrzymującym się trendem spadkowym trwającej korekty, będzie chciała powtórnie uderzyć w ostatni dołek (ok 6500 USD Coinbase). Zdecydowanie znajdujemy się w takim skrzyżowaniu czasu i ceny, w którym występują największe manipulacje, w którym trwa walka o to kto z ringu zejdzie z workiem pełnym pieniędzy.

Dopuszczam teraz jakieś lokalne wzrosty (można by to analizować na niskim interwale, wzrosty ceny mogą trwać w ramach ograniczenia trójkąta, o którym zaraz napiszę ), jednak po nieudanym odbiciu od klastra i tak uważam, że finał będzie taki sam. Atak na dołek. Ostatecznie liczę na to, że cena jeszcze raz uderzy w klaster geometryczny, tym razem schodząc nieco głębiej, aż do zamknięcia ostatniej luki na wykresie platformy MT4, o którym już tyle razy wspominałem. Po czym nie pozostawiając po sobie żadnych „niedokończonych” spraw nastąpi silna reakcja popytu.

Oczywiście istnieje ryzyko, że dotknie przy tym poziomu 70,7 Fibo czego bardzo bym nie chciał. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń i bacznie obserwować zachowanie ceny na wykresie wyczekując tym samym kolejnej okazji do wejścia w rynek przed rozpoczęciem wzrostów. Ponadto można zauważyć, że zbliżają się do siebie linie trendu spadkowego (dla korekty) i wzrostowego (po ostatnim impulsie) tworząc jakby wierzchołek trójkąta. Czy możemy to uznać za formację? To pewne, że cena reagowała na jedną i drugą linię trendu, a zatem tak, możemy.

Wykres BTC

BTC.D:

W indeksie dominacji bitcoina widzimy wybicie linii trendu spadkowego. To jasne, że możemy to uznać za pierwszy sygnał zwiastujący odwrócenie trendu, jednak nie wolno mylić pierwszego sygnału z ostatecznym potwierdzeniem. Tu zdecydowanie oczekujemy overbalace’u oraz zauważalnych wyższych szczytów i dołków. Póki co uznaję to jako spowolnienie trendu. Lokalnie może wystąpić testowanie, czyli powrót wskaźnika do linie trendu z drugiej strony. Oczywiście mam z tyłu głowy manipulację i anomalię o której dużo mówiłem w ubiegłotygodniowej analizie, w tym również w nagraniu wideo.

Analiza BTC.D

BNB;

Binance Coin po wykonaniu falsebreak trafił w kanał konsolidacji ceny, którego ograniczenia oznaczyłem żółtymi prostokątami. Wykres był przygotowany do wzrostów, jednak najwidoczniej mogło się to wydarzyć tylko przy silnej reakcji ze strony BTC. Jest możliwe, że powstała konsolidacja będzie się utrzymywać do czasu zawrócenia trendu w bitcoinie. Konsolidacja jest również sposobem w jakim BNB będzie bronił się przed ogólnie trwającymi spadkami całego rynku. Oczywiście wybicie dolnego ograniczenia, które możemy określić jako lokalna strefa wsparcia dla ceny a następnie oznaczonego czarną linią poziomu 70,7 = SL zmieni całą analizę.

Wykres BNBUSD

Bardzo ciekawie wygląda relacja BNB w stosunku do BTC. Tu po zaliczonej formacji wzrostów (interwał tygodniowy) cena trendowo wzrasta, choć sam trend jest jeszcze dość wolny. To akurat dobry znak. Powiem więcej, dla osób handlujących do bitcoina pojawia się szansa na niezły BUY.

Wykres BNBBTC

Kolejne dwa walory to, jak już niektórzy pisali w komentarzach, podstawa rynku Altcoin tj. ETH i LTC.

ETH:

Jak wiecie ETH wykonuje pierwszą falę korekty uznaną jako głęboką i oznaczoną literą A. Cała struktura wewnętrzna jest dość czytelna, jednak sam poziom zatrzymania i zakończenia tej fali korekty jest praktycznie niemożliwy do wyznaczenia. Dlatego jedyne co można zrobić, to czekać na reakcję popytu na dużym, tygodniowym interwale na jednym z wyznaczonych poziomów zatrzymania fali A. Póki co widać, że cena schodzi po nich jak „po schodach” odbijając się do góry na każdym stopniu. Przyjmując, że piąta fala wewnętrzna w swojej budowie również powinna mieć V fal, pozwoliłem sobie oznaczyć tą strukturę kolorem pomarańczowym. Jak widać oczekujemy zakończenia fali IV. Wcześniej, wewnętrzna ii (dwójka) zakończył się idealnie na poziomie 61,8 a lokalny trend, po przetestowaniu z drugiej strony, pozwolił na kontynuację spadków. Z poprzedniego wykresu usunąłem poziom OVB, który zmienił się wraz z nowym, niższym dołkiem.

Wykres ETH

LTC:

W przypadku LTC mamy tę samą fazę cyklu korekty, co w ETH. Różnica polega na tym, że trudno tu ocenić strukturę wewnętrzną ostatniego ruchu spadkowego. W takiej sytuacji zasada mówi, że jeśli coś jest mało czytelne, nie próbuj na siłę doszukać się czegoś na wykresie, lecz spokojnie poczekaj na dorysowanie się kolejnych świec. Trochę to przypomina telewizyjną grę „Koło fortuny”, gdzie po odsłonięciu odpowiedniej liczby liter można odgadnąć hasło. Póki co mieliśmy formację wzrostów na wyznaczonym poziomie zatrzymania fali A, jednak interwał jednodniowy okazał się niewystarczający. Czyli tak jak mówiłem, końcowego potwierdzenia zawrócenia oczekujemy na interwale tygodniowym.

Wykres LTC

A teraz coś, czego dotąd nie analizowałem. Prawdziwy hit 🙂 Gorąca kryptowaluta polskiego rynku krypto 🙂 Tak moi drodzy oto przed Wami – LISK !

(Ps mam nadzieję, że swoim humorem nikogo nie uraziłem, jeśli tak to z góry przepraszam).

LSK:

Obserwując wykres od początku widzę, że LSK bardzo wzbogacił swoich ideologicznych wyznawców, po czym równie silnie ich „wyzerował”. Jest to cecha wspólna dla walorów, bądź co bądź o niskiej kapitalizacji. W trwającym od stycznia 2018r. trendzie spadkowym, LSK odbijał się od niemal wszystkich poziomów Fibo, które określają zakończenie korekty.

Niestety trend spadkowy korekty był za każdym razem silniejszy. Obecnie walor „leży na dnie” i żeby mówić o zmianie trendu, muszę zobaczyć na wykresie kolejne szczyty i dołki, jako coraz wyższe. To po pierwsze. Po drugie, czekam na jedną z 4 formacji wzrostów. Tak, powinna pojawić się w interwale tygodniowym. Po spełnieniu opisanych przesłanek poczekam na test i rozważę wejście w ten rynek symbolicznym wolumenem. Na koniec b, dobra informacja: Mamy niskie RSI, co mówi nam, że sprzedający nie mają już siły sprzedawać i zbliża się czas gdy kupujący przejmą kontrolę. Dodam, że w parze do BTC wykres wygląda bardzo podobnie z tą różnicą, że tam dodatkowo cena znajduje się polu bardzo silnego wsparcia.

Wykres LSKUSD
Wykres LSKBTC

Na koniec krótko o CHZ:

Jeśli moja ostatnia analiza ma się sprawdzić, to CHZ znajduje się w ostatnim miejscu do zajęcia pozycji na zakup. Pod dołkiem 2C i żółtą strefa wsparcia dla ceny wycofałbym się z transakcji i poczekał na OVB ostatniej fali spadkowej trwającej od 28.11. Tam szukałbym miejsca do ponowienia swojej hipotetycznej transakcji.

UWAGA ERRATA: Po dokładnym zmierzeniu, stosunek korekt 1:1 wychodzi dokładnie na poziomie zielonej linii tj 0,009 USD. To z tego miejsca może nastąpić mocna reakcja popytu, która, jako że znajduje się nieco pod dołkiem, może wykonać false break dla wcześniejszej analizy w której mamy potwierdzony Overbalace. Wszystko się złoży w całość, jeśli ten schemat zadziała. Czekamy na pojawienie się formacji w wyznaczonym miejscu….lub jak kto woli : jest ryzyko jest zabawa 🙂

Wykres CHZ

Na dzisiaj to wszystko. Oczywiście odezwę się w cotygodniowym nagraniu YouTube z nową analizą rynku krypto. Jeśli chcecie być na bieżąco, subskrybujcie kanał YT – Bithub.pl

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

analizaAnaliza KryptowalutAnaliza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna Kryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz