Analiza Techniczna Kryptowalut 15-06-2020 | BTC, BTC.D, ETH, LSK.

Jak w każdy poniedziałek zapraszam Was do tekstu z serii Analiza Techniczna Kryptowalut 15-06-2020 !!!

W ostatnim tygodniu w ankiecie publikowanej na wallu Facebooka najwięcej głosów zdobyły: Etherum, Lisk oraz CoinDeal Token, którego niestety nie odnalazłem na platformie Trading View a zatem uznaję, że jest to wystarczający powód, żeby pominąć go w dzisiejszej analizie.

Przypominam, że nadal możecie dodawać komentarze co do wyboru kryptowalut do analizy wideo w nadchodzącym tygodniu. Komentujemy pod ostatnim nagraniem wideo. Na tą chwilę odczytałem następujące coiny: ADA, ETC i SP500. Ten ostatni to amerykański indeks spółek, który przeanalizuję, jeśli wystarczy czasu.

A teraz, analizę czas zacząć!

BTC:

Scenariusz No1 z ubiegłotygodniowej analizy zaczął się realizować od momentu uderzenia w poziom cenowy 10018 USD (Coinbase) z dnia 10 czerwca 2020r. Również sam poziom prognozowanego zawrócenia ceny został wyznaczony, można powiedzieć, idealnie. Od tego momentu mam przed oczami tylko „czerwoną” wizję spadków. Spadków, na które nie trzeba będzie długo czekać.

Kontynuuję analizę z poprzednich tygodni. Pierwsza strefa, w której powinien pojawić się popyt znajduje się pomiędzy 8100 USD a 8450 USD. W opisanej wyżej strefie będę obserwował zachowanie ceny. Jeśli otrzymam formację wzrostów przy niskim RSI na oczekiwanym interwale, rozpocznę zakupy z targetem na ostatni cenowy High z poziomu 10428 USD (Coinbase) albo jeszcze wyżej. Jest bardziej niż pewne, że będę próbował zarobić wykorzystując do tego rynek forex i platformę MetaTrader4. Choćby krótkie „odreagowanie” pozwoli osiągnąć zysk. Długoterminowe analizy prezentowałem w poprzednich opracowaniach, dlatego chyba nie ma sensu ich teraz powtarzać.

Wykres BTC. Coinabase. Scenariusz No1.

Przypominam, że skuteczny Trader to taki, który jest przygotowany na każdy scenariusz – nawet ten, który jest najmniej realny w danej analizie. Zadając sobie pytanie: „a co jeśli nie mam racji?” , staram się patrzeć w przeciwnym kierunku niż taki, jaki zakładam. Dostrzegam wtedy dwie równe sobie korekty w trwającym trendzie wzrostowym, oznaczone czerwonymi liniami, gdzie druga z nich, właśnie w tej chwili, znalazła się w stosunku 1:1. Taki zakres utrzymywał się będzie aż do filetowej linii na wykresie. Pomiędzy nimi prowadzona od dołka z okolic 3 tyś. USD zielona linia trendu wzrostowego (silna).

Wszystko to może powodować utrudnienie w spadkach jednak liczę się z tym, że poprzednia struktura jest silniejsza od tej, którą opisuję teraz.

Gdybym mylił się totalnie i cena już z tego miejsca pojechałaby na szczyt, opisałbym cały ten ruch jako strukturę klinową w fali piątej. Wiedziałbym, że fala piąta byłaby bardzo słaba, wychodząc delikatnie powyżej ostatniego wierzchołka, po czym i tak rozpoczęłaby się korekta wyższego rzędu dla całego wzrostu od marca 2020r.

Wykres BTC. Bitfinex. Scenariusz No2.

Na interwale tygodniowym pokażę Wam, jak powstała fioletowa linia na moim wykresie. Oprócz tego, że jest to zakres 1:1, to dodatkowo, świece w kolejnych czterech tygodniach, począwszy od 4 maja 2020r., otwierają się i zamykają prawie na tym samym poziomie. Stąd hipoteza, że będzie to silne wsparcie dla spadającej ceny.

Wykres BTC. Interwał tygodniowy.

Przypominam, że na wykresie platformy MT4 czerwona linia trendu spadkowego jeszcze nie została dotknięta przez cenę. Wspólnie z zapasem mocy wynikający z RSI, są to wystarczające powody do nadejścia fali piątej/wzrostowej.

Wykres BTC – platforma MT4.

Na koniec, gdybym chciał dogryźć przeciwnikom AT to powianiem powiedzieć, że nie wiedziałem o nadchodzących pożarach kopalni w Chinach…., które fundamentalnie tworzą przyczynę ostatnich spadków. Tylko i wyłącznie AT pozwoliła mi ustalić punkt zwrotny oraz nowy kierunek dla ceny. A może ktoś wierzy, że jednak o tym wiedziałem i AT nie działa…

BTC.D:

W piątkowym nagraniu wideo ( 16 min. 35 s. nagrania ) mówiłem o tym, jak widzę wpływ gwałtownych spadków oraz gwałtownych wzrostów ceny bitcoina na jego udział w rynku. Otrzymaliśmy gwałtowny spadek ceny, co już wywarło istotny wpływ na wzrosty indeksu dominacji. Uważam, że taka sytuacja będzie postępować może nawet do czerwonej linii trendu spadkowego. Podsumowując, drżyjcie altcoiny….

Wykres BTC.D

ETH:

O ile sprawnie udało się wyznaczyć ostatni szczyt z poziomu 250 USD, to w przypadku rozpracowania trwającej obecnie struktury jest pewien problem. W pierwszym podejściu zdaje się, że cena ETH realizuje falę piątą. Gdyby tak było, to korekta „fioletowa” dobiega do swojego maksymalnego ograniczenia i za chwile powinniśmy zobaczyć rozpoczęcie wzrostowego swingu na szczyt.

Obecnie zostało niewiele do ovb pomocniczego, który mógłby zanegować tę analizę, a jego poziom to 217 USD ( Coinbase ). W przypadku zmiany scenariusza, drugi w kolejności jest ten, który mówi, że ETH podobnie jak BTC wykona korektę dużej czwórki jako pędzącą, z rozpoczętą w czerwcu 2020 falą C – kończącą cały cykl. Ten wykres, przeciwnie do BTC, nie będzie miał struktury klinowej „piątki”, a rozpoczęte spadki w swojej budowie wewnętrznej w przeciwieństwie do BTC nie wykonały korekty prostej lecz pędzącą.

Jeśli się nie mylę, moglibyśmy jeszcze raz zobaczyć uderzenie w czerwoną linię trendu spadkowego. Zakres spadków oznaczyłem w tej wersji żółtym prostokątem. Wtedy wspólnym torem będzie poruszać się cena zarówno BTC jak i ETH. Ostatni i zarazem najmniej prawdopodobny scenariusz (mniej niż 1%) to osiągniecie przez ceną dużego overbalance przy cenie 181 USD ( Coinbase ). W tym miejscu moje spojrzenie zmieni się o 180 stopni…, lecz o szczegółach powiem dopiero, gdy taki poziom zostanie osiągnięty i o ile zostanie osiągnięty. Obie opcje scenariusza naniosłem na wykres. Pierwsze, jako czarne 3,4 i 5 z wewnętrznym I,II,III,IV i V. Drugą jako czerwone [A],[B],[C]. Nie ukrywam, że jest to trudny wykres. Obserwuję z pełnym przekonaniem, że po kolejnych świecach wszystko stanie się jasne….

Wykres ETH/USD

LSK:

Lisk długoterminowo: dopiero po przebiciu niebieskiej przerywanej linii nabiorę przekonania, że wzrosty trwające od marca 2020 dobiegły końca. Trochę niżej znajduje się poziom OVB oznaczony czarną linią. Po jego przebiciu zmiana trendu była by bardziej prawdopodobna.

Wykres LSK/USD

Lisk krótkoterminowo: jeśli do godziny 14:00 świeca czterogodzinna zamknie się powyżej ceny 1,75 USD budując formację wzrostów, przy niskim RSI, jest szansa na wzrost ceny w formie niewielkiej korekty, jednak niekoniecznie na odwrócenie trendu. Gdyby formacja się nie zrealizowała, zakładam postępujące spadki ceny.

Wykres LSK/USD

Na dziś to już wszystko. Po więcej ciekawych analiz zapraszam do działu analizy na stronie Bithub.pl

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza KryptowalutAnaliza TechnicznaAnaliza Techniczna Bitcoinanaliza techniczna bitcoinaAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBTCETHetherscanLiskLSK
Komentarze (0)
Dodaj komentarz