Relacja z Cryptocurrency World Expo

839

Warszawska edycja konferencji Cryptocurrency World Expo ponownie przyciągnęła setki uczestników z Polski i Europy. BIthub.pl objął patronatem wydarzenie. O tym, co działo się w Złotych Tarasach, dowiecie się z relacji, którą dla was przygotowaliśmy.

Frekwencja

Cryptocurrency World Expo reklamowana była jako największa konferencja Kryptowalutowa w Polsce. Czy udało się zrealizować to założenie, ciężko nam jednoznacznie ocenić. Na pewno nie uczestniczyło w niej zapowiadane 1700 osób, ale zgromadzenie kilkuset uczestników to wciąż znakomity wynik. Największa sala warszawskiego Multikina na żadnym z wystąpień nie zapełniła się do ostatniego miejsca, ale na pustki nie można było narzekać.

ICO

Można powiedzieć, że mogło to być hasło przewodnie całego wydarzenia. Na Cryptocurrency World Expo można było posłuchać o zagadnieniach prawnych, rozważań o przyszłości kryptowalut, bańce Blockchain oraz planach platform na przyszłość. Jednak tematem, który dominował były ICO. Podczas konferencji można było się zapoznać z projektami kilkunastu ICO zarówno z polski, jak i z zagranicy. W głosowaniu uczestników nagrodę dla najlepszego ICO zdobył projekt Unity Investment.

Unity Investment AG

Ten szwajcarski projekt w swoim założeniu skupia się na stworzeniu kopalni, której moc obliczeniowa używana jest do wydobycia najbardziej opłacalnej w danym momencie kryptowaluty.

Unity Investment prowadzi swoje kopalne na terenie Szwajcarii środki zebrane przez ICO będą zainwestowane  w inteligentnie wydobycie kryptowalut w sprzęt, infrastrukturę i personel. Projekt oczekuje, że ICO zgromadzi więcej niż 100 milionów CHF do października 2018 r.  Token Unity Ivestmet (UNY), klasyfikowany jako narzędzie, pozwalające każdemu na świecie do udziału w rewolucji górniczej. Każdy posiadacz tokena będzie wynagradzany co tydzień wydobytymi kryptowalutami przez kopalnie Unity. 

Więcej o projekcie można dowiedzieć się z wywiadu, który przeprowadziliśmy z Sean Prescott – CEO Unity Investment oraz załączonej prezentacji projektu.

Unity Invest MiningFacebook & Linkedin

Debitum Network

Debitum Network jest platformą skierowaną do małych i średni przedsiębiorców chcących szybko pozyskać na potrzeby swojego biznesu. Podczas pierwszej akcji crowdfunding’owej Debitum Network zebrało 1,2 milonów dolarów. Debitum Network jest początkowym animatorem rynku i pośrednikiem w rozwiązywaniu problemów z dostępnością kredytu, poprzez łączenie MŚP z globalnymi inwestorami, którzy mogą polegać na świadczonych usługach przez lokalnych przedsiębiorcą. Dzięki platformie ma być możliwe przyciąganie globalnych inwestorów do dystrybucji ich dostępnego kapitału jak również zachęcanie MŚP do pożyczania w celu finansowania ich wzrostu. Więcej informacji na temat Debitum Network można znaleść na stronie https://debitum.network/ oraz w wyczerpującej białej księdze liczącej blisko 70 stron White paper . Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z CMO projektu Mantasem Povelauskasem.

 

Exfluency

Robert. Etches był CIO w TextMinded (dostawca usług językowych), teraz skupia swoją energię na projekcie Exfluency. Celem Exluency jest stworzenie „rynku opartego na technologii blockchain” dla zasobów językowych, takich jak pamięci tłumaczeniowe i silniki do tłumaczenia maszynowego, oraz platformy dla uczestników sprzedaży tłumaczeń bezpośrednio kupującym.Globalny rynek tłumaczeń wyceniany jest na 50 miliardów dolarów Według Robera, bariera językowa tworzy ograniczenia dla biznesu, a Exfluency chce zrewolucjonizować ten rynek. Więcej na temat projektu możecie dowiedzieć się z wywiadu, który przeprowadziliśmy

Strefa wystawowa

Podczas konferencji, równie ważnym miejscem (a może nawet ważniejszym) było miejsce wystawowe. Można było tam porozmawiać z twórcami projektów, wymienić doświadczenia oraz kontynuować dyskusję rozpoczęte w sali kinowej. W racji mocno ograniczonego czasu wystąpień (do 20 minut) to właśnie w części wystawowej można było rozwinąć wątki poruszane przez prelegentów w swoich wystąpieniach. Wśród wystawców nie mogło też zabraknąć przedstawicieli kopalń, kantorów, mediów oraz sklepów. Jednym z hitów konferencji były monety Bitcoin oraz Ethereum, który były do nabycia w sklepie otwieranym przez FlyingAtom. Te kolekcjonerskie monety schodziły jak ciepłe bułeczki.

Źródło: Owned by the author

Komentarze