Relacja z Cryptocurrency World Expo

237

Warszawska edycja konferencji Cryptocurrency World Expo ponownie przyciągnęła setki uczestników z Polski i Europy. BIthub.pl objął patronatem wydarzenie. O tym, co działo się w Złotych Tarasach, dowiecie się z relacji, którą dla was przygotowaliśmy.

Frekwencja

Cryptocurrency World Expo reklamowana była jako największa konferencja Kryptowalutowa w Polsce. Czy udało się zrealizować to założenie, ciężko nam jednoznacznie ocenić. Na pewno nie uczestniczyło w niej zapowiadane 1700 osób, ale zgromadzenie kilkuset uczestników to wciąż znakomity wynik. Największa sala warszawskiego Multikina na żadnym z wystąpień nie zapełniła się do ostatniego miejsca, ale na pustki nie można było narzekać.

https://youtu.be/ec3Zy1O-nag

ICO

Można powiedzieć, że mogło to być hasło przewodnie całego wydarzenia. Na Cryptocurrency World Expo można było posłuchać o zagadnieniach prawnych, rozważań o przyszłości kryptowalut, bańce Blockchain oraz planach platform na przyszłość. Jednak tematem, który dominował były ICO. Podczas konferencji można było się zapoznać z projektami kilkunastu ICO zarówno z polski, jak i z zagranicy. W głosowaniu uczestników nagrodę dla najlepszego ICO zdobył projekt Unity Investment.

Unity Investment AG

Ten szwajcarski projekt w swoim założeniu skupia się na stworzeniu kopalni, której moc obliczeniowa używana jest do wydobycia najbardziej opłacalnej w danym momencie kryptowaluty.

Unity Investment prowadzi swoje kopalne na terenie Szwajcarii środki zebrane przez ICO będą zainwestowane  w inteligentnie wydobycie kryptowalut w sprzęt, infrastrukturę i personel. Projekt oczekuje, że ICO zgromadzi więcej niż 100 milionów CHF do października 2018 r.  Token Unity Ivestmet (UNY), klasyfikowany jako narzędzie, pozwalające każdemu na świecie do udziału w rewolucji górniczej. Każdy posiadacz tokena będzie wynagradzany co tydzień wydobytymi kryptowalutami przez kopalnie Unity. 

Więcej o projekcie można dowiedzieć się z wywiadu, który przeprowadziliśmy z Sean Prescott – CEO Unity Investment oraz załączonej prezentacji projektu.

https://youtu.be/kEM_x_NkM4s

Unity Invest Mining – Facebook & Linkedin

Debitum Network

Debitum Network jest platformą skierowaną do małych i średni przedsiębiorców chcących szybko pozyskać na potrzeby swojego biznesu. Podczas pierwszej akcji crowdfunding’owej Debitum Network zebrało 1,2 milonów dolarów. Debitum Network jest początkowym animatorem rynku i pośrednikiem w rozwiązywaniu problemów z dostępnością kredytu, poprzez łączenie MŚP z globalnymi inwestorami, którzy mogą polegać na świadczonych usługach przez lokalnych przedsiębiorcą. Dzięki platformie ma być możliwe przyciąganie globalnych inwestorów do dystrybucji ich dostępnego kapitału jak również zachęcanie MŚP do pożyczania w celu finansowania ich wzrostu. Więcej informacji na temat Debitum Network można znaleść na stronie https://debitum.network/ oraz w wyczerpującej białej księdze liczącej blisko 70 stron White paper . Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z CMO projektu Mantasem Povelauskasem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yaQis-PNQiM

Exfluency

Robert. Etches był CIO w TextMinded (dostawca usług językowych), teraz skupia swoją energię na projekcie Exfluency. Celem Exluency jest stworzenie „rynku opartego na technologii blockchain” dla zasobów językowych, takich jak pamięci tłumaczeniowe i silniki do tłumaczenia maszynowego, oraz platformy dla uczestników sprzedaży tłumaczeń bezpośrednio kupującym.Globalny rynek tłumaczeń wyceniany jest na 50 miliardów dolarów Według Robera, bariera językowa tworzy ograniczenia dla biznesu, a Exfluency chce zrewolucjonizować ten rynek. Więcej na temat projektu możecie dowiedzieć się z wywiadu, który przeprowadziliśmy

https://youtu.be/K-Zr-aL9was

Strefa wystawowa

Podczas konferencji, równie ważnym miejscem (a może nawet ważniejszym) było miejsce wystawowe. Można było tam porozmawiać z twórcami projektów, wymienić doświadczenia oraz kontynuować dyskusję rozpoczęte w sali kinowej. W racji mocno ograniczonego czasu wystąpień (do 20 minut) to właśnie w części wystawowej można było rozwinąć wątki poruszane przez prelegentów w swoich wystąpieniach. Wśród wystawców nie mogło też zabraknąć przedstawicieli kopalń, kantorów, mediów oraz sklepów. Jednym z hitów konferencji były monety Bitcoin oraz Ethereum, który były do nabycia w sklepie otwieranym przez FlyingAtom. Te kolekcjonerskie monety schodziły jak ciepłe bułeczki.

Źródło: Łukasz Kopeć
Komentarze