EllioTrades: cena Bitcoina według Cathie Wood i ARK Invest osiągnie szalone poziomy. To korekta na rynku byka

W najnowszym filmie opublikowanym na swoim kanale YouTube, popularny influencer i założyciel start-upów Web 3.0 Elliot Wainman („EllioTrades”), poruszył kwestię aktualnej sytuacji na BTC. Zahaczył też o ostatnie wypowiedzi telewizyjne Cathie Wood, dyrektorki generalnej wizjonerskiego funduszu ARK Invest, która przedstawiła ich własne prognozy dotyczące poziomów cenowych jakie osiągnie cena Bitcoina. Zdaniem analityków firmy, scenariusz bazowy dla BTC to 600 000 USD do końca 2030 r. oraz 1.5 miliona dolarów w przypadku zmaterializowania się scenariusza „byczego”.

To już korekta na rynku byka, a nie powrót do kryptozimy

W swoim filmie Wainman odniósł się do niedawnego spadku ceny Bitcoina, stwierdzając, że jeśli kryptowaluta ta spadnie poniżej poziomu 30 000 USD, będzie to oznaczać dalsze szukanie płynności niżej. Jednak Ellio postrzega deprecjację BTC przede wszystkim jako szansę, a nie jako powód do nie pokoju. Jego zdaniem znajdujemy się już oficjalnie w rynku byka oraz kryptowalutowej hossy, a same spadki to jedynie korekta podczas nowej narracji. Podkreślił on potrzebę systematycznego podejścia do handlu i ostrzegł przed emocjonalnym podejmowaniem decyzji.

Jedną z istotnych kwestii poruszonych przez autora kanału był precedens prawny w sprawie Ripple vs SEC, zgodnie z którym altcoiny będące przedmiotem obrotu na giełdach nie są już de facto automatycznie klasyfikowane jako papiery wartościowe. Podkreślił on skalę znaczenia tego wydarzenia, uznając je za jedno z najważniejsze zwycięstwo dla branży kryptowalut ostatnich czasów. Wainman jest zdania, że ta nowa klarowność prawna utoruje drogę do zwiększonego zaangażowania instytucjonalnego na rynku i wzmocni zaufanie do aktywów cyfrowych.

Zaangażowanie grupy kapitałowej BlackRock, największego na świecie podmiotu zarządzającego aktywami inwestycyjnymi, było kolejnym czynnikiem podkreślonym przez Elliota. Podkreślił on, że jest to sytuacja bez precedensu, lecz nie zmieniła ona jego osobistej strategii inwestycyjnej. Autor wideo nadal trzyma pewną niewielką część swojego kapitału w stablecoinach, czekając na ewentualną materializację scenariusza „pułapki na byki” (ang. bull trap – przyp. red.)

Elliot odniósł się również do nadchodzących wydarzeń które mogą mieć wpływ na rynek. Wspomniał on bowiem o nadchodzącym za niecały rok halvingu Bitcoina, wydarzeniu które ma miejsce mniej więcej co cztery lata i systematycznie prowadzi do wywindowania ceny BTC.

Zobacz też: Rząd USA przenosi właśnie gigantyczne ilości BTC. Czy będą znowu zrzucać je na rynek?

Cena Bitcoina wyniesie 1.5 miliona USD. Tak twierdzi Cathie Wood

Najbardziej zaskakujący segment dotyczył jednak założycielki i CEO funduszu ARK Invest lokującego środki inwestorów w firmy gospodarki przyszłości, Cathie Wood. Podczas jej ostatniego wywiadu w telewizji biznesowej Wood przedstawiła prognozowane poziomy cenowe Bitcoina zdaniem jej analityków. Dla scenariusza „bazowego” jest to oszałamiająca kwota 625 000 dolarów, a dla scenariusza „byczego”, czyli optymistycznego, to poziom półtora miliona USD. Zachęcała ona jednak widzów do przyjęcia długoterminowej perspektywy, ponieważ osiągnięcie tych poziomów cen może zająć trochę czasu. Wood podkreśliła cykliczny charakter rynku i potrzebę przygotowania inwestorów na zmienność. Sam fundusz ARK przyjmuje horyzont czasowy dla materializacji ich scenariusza na przynajmniej koniec 2030 roku.

Na moment powstawania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła ok. 30 000 USD za sztukę, nadal bardzo daleko od poprzednich maksimów z rejonów 60-70k dolarów za monetę.

Źródło: CMC

Może Cię zainteresować:

Komentarze