Bitcoin Express: „straciłem wszystko”. Jak podnieść się po porażce inwestując w kryptowaluty?

Chase, autor popularnego kanału „The Bitcoin Express” a prywatnie inwestor detaliczny jak większość z nas, osobiście doświadczył wzlotów i upadków na rynku kryptowalut. Gospodarz zdołał jednak podnieść się po potwornych stratach podczas kryzysu w 2018 r. i ostatecznie udało mu się przekształcić straty w zyski oraz dobrze prosperujący kanał YouTube, który przyciągnął ponad 100 000 subskrybentów w mniej niż dwa lata. Posłuchajcie jego historii i spróbujmy wyciągnąć lekcje.

Chase z Bitcoin Express i jego historia

Przygoda Chase’a z kryptowalutami rozpoczęła się w 2017 r., kiedy to zmotywowany przez swoich kumpli pracujących w Facebooku zainwestował 1000 USD w Bitcoina, Ethereum, Litecoina i XRP. Zmotywowany rozmowami z odnoszącymi sukcesy przyjaciółmi którzy wyśmiewali tradycyjną bankowość, Chase błyskawicznie zanurzył się w świat cyfrowych aktywów. Początkowo jego inwestycje przyniosły imponujące zyski, gdy rynek gwałtownie wzrósł, zamieniając jego inwestycję w wysokości 10 000 USD w niezwykłe 50 000 USD. Chase myślał wtedy: „do diaska, inwestowanie jest proste” i nie miał zamiaru niczego sprzedawać, ponieważ „kryptowaluty tylko będą rosnąć”.

Jednak krajobraz kryptowalut był i jest kapryśny. Na początku 2018 r. doszło do znanego chyba wszystkim weteranom rynku krachu, w wyniku którego portfel Chase’a skurczył się poniżej początkowej wartości inwestycji. Rozczarowany i sfrustrowany, podobnie jak wielu innych autor kanału „The Bitcoin Express” rozważał opuszczenie rynku kryptowalut na dobre, traktując go jako podstępne oszustwo.

Jednak los chciał że ciekawość pchnęła Chase’a do przodu. Zdeterminowany by zrozumieć dynamikę kryptowalut i ich nieregularne ruchy cenowe, wyruszył on w podróż samokształcenia. Zanurzył się w filmach na YouTube, artykułach i zamówił książki na temat blockchain i kryptowalut jak „The Bitcoin Standard”; wszystko po to, aby zrozumieć fundamenty stojące za dzikimi wahaniami rynku.

Wśród cennych koncepcji, które odkrył Chase, było tzw. DCA, czyli uśrednianie ceny wejścia (ang. dollar cost averaging – przyp. red.). Ta strategia inwestycyjna, która polega na konsekwentnym kupowaniu pewnej ilości aktywów w czasie, niezależnie od ich ceny, wydawała mu się elegancko prosta i łatwa do objęcia rozumem. Zamiast się poddawać, postanowił więc pogłębić swoje zaangażowanie na rynku kryptowalut, dokupując regularnie kolejne tokeny.

Zobacz też: Kursy walut: dolar spada poniżej 4 zł! Psychologiczna bariera przełamana, będzie tylko taniej?

Kryptowalutowy va banque

Zainspirowany do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami, Chase podjął kolejny odważny krok: założył kanał na YouTube. W listopadzie 2019 r. opublikował swój pierwszy film, obawiając się jego odbioru, ale pomyślał: potencjał rozwoju tego kanału jest dużo większy niż ewentualny wstyd związany z jego porażką na wczesnym etapie. Skondensował godziny badań w krótkie, pouczające filmy, oferując swoim widzom przystępny wgląd w kryptowaluty i strategie inwestycyjne.

Aby jeszcze bardziej napędzić swoje inwestycje w kryptowaluty i rozwój kanału, Chase podjął bardzo odważną decyzję o przeprowadzce z drogiego Nowego Jorku do Meksyku, znacznie zmniejszając swoje wydatki na życie. Posunięcie to zapewniło mu czas i elastyczność finansową, aby skupić się na tworzeniu treści na YouTube i wzmocnić swoje inwestycje w kryptowaluty.

Poświęcenie i zaangażowanie Chase’a opłaciło się. W ciągu niecałych dwóch lat jego kanał YouTube przyciągnął ponad 100 000 subskrybentów, umacniając jego pozycję jako edukatora w przestrzeni krypto.

Jakie lekcje możemy wyciągnąć z historii autora kanału „The Bitcoin Express”?

Wytrwałość popłaca, a wiedza to pieniądz.

Może Cię zainteresować:

Komentarze