Autostrady Polska: jak tworzyć korytarz życia? Dlaczego nie pas awaryjny?

Radek z kanału Autostrady Polska porusza delikatny temat jak stworzyć poprawnie korytarz życia na polskich drogach.

Korytarz ratunkowy nazywany, również korytarzem życia to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych. Do takich pojazdów zaliczamy pojazdy policyjne, wozy straży pożarnej czy karetki pogotowia ratunkowego. Dodatkowo z korytarza życia korzystają pojazdy służb drogowych i wszystkich pozostałych, których zadaniem jest uprzątnięcie miejsca wypadku, i jak najszybsze udrożnienie drogi. Korytarz ratunkowy ma ogromne znaczenie dla ruchu drogowego oraz życia społecznego. Dlatego poznanie zasad jego tworzenia i funkcjonowania to wiedza niezbędna, dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Zapraszamy na materiał przygotowany przez Radka, który opowie nam więcej na ten temat.

Jak stworzyć korytarz życia

Autostrady Polska to kanał na YouTube, w którym autor – Radek tworzy treści dla maniaków infrastruktury drogowej. Znajdziesz tam filmy, gdzie przedstawia on przeróżne ciekawe i inspirujące miejsca, które następnie omawia pod kątem infrastruktury drogowej. Twórca w swoich filmach pokazuje poszczególne etapy budowy dróg, przejazdy po polskich drogach, szczególnie po nowo otwartych autostradach i drogach ekspresowych. Jednak to nie wszystko co możemy znaleźć na kanale Autostrady Polska. W tym materiale Radek porusza temat korytarza życia. Od twórcy, prócz odpowiedzi na najważniejsze pytanie, które brzmi Jak tworzyć korytarz życia? Dowiadujemy się, dlaczego korzystanie z pasa awaryjnego, jako zamiennik korytarza życia, nie jest dobrym pomysłem. Radek porusza, także kwestie przepisów prawnych, które dotyczą korytarza ratunkowego. Okazuję się, że obowiązujące od 2019 roku przepisy, które mają regulować funkcjonowanie korytarza życia są według autora wadliwe. Z jakiego powodu? Tego dowiecie się z materiału, który stworzył dla Was Radek. Zapraszamy do oglądania oraz subskrybowania Autostrady Polska!

Nie przegap promocji FlyingAtom.Gold

Przy współpracy z partnerem kanału Autostrady Polska i firmy Flyingatom Gold, zajmującej się sprzedażą złota i srebra inwestycyjnego. Przygotowano dla Ciebie specjalną promocję.
Przy zakupie złota lub srebra inwestycyjnego na stronie flyingatom.gold użyj kodu
,,AUTOSTRADYPOLSKA“, a otrzymasz 0,5% zniżki na swoje zamówienie.
Z promocji skorzystasz, również w punktach stacjonarnych FlyingAtom. 

Biura firmy znajdziecie w 18 miastach na terenie całego kraju.

Komentarze