Zerowy podatek dla górników korzystających z zielonej energii

3 695

W brazylijskim Kongresie Narodowym przedstawiono propozycję zerowego podatku dla górników, którzy w procesie wydobycia Bitcoinów będą używali ekologicznej energii.

Pojawił się również pomysł, aby najpopularniejsza kryptowaluta została uznana za walutę narodową.

Czy Brazylia przyciągnie górników?

Według nowego raportu wprowadzenie wspomnianych zmian mogłoby przyczynić się do poprawy tego, w jaki sposób postrzegane są kryptowaluty. Kolejną zmianą miałoby być uznanie kryptowaluty za walutę (a nie za towar). Otworzyłoby to giełdom kryptowalutowym wiele nowych możliwości (chodzi między innymi o świadczenie usług finansowych).

Propozycje zmian, które byłyby korzystne dla górników i zwolenników kryptowalut, przedstawił w kongresie senator Irajá Silvestre Filho. Na razie jednak nie wiadomo, czy osoby decyzyjne będą przychylne tego typu zmianom. Jeżeli jednak chodzi o lokalną społeczność kryptowalutową, to popiera ona przedstawione propozycje.

Wykorzystanie zielonej energii do wydobywania Bitcoinów

Warto również zwrócić uwagę na to, że jeżeli Brazylia rzeczywiście podejmie decyzję o tym, aby górnicy wykorzystujący zieloną energię byli zwolnieni z podatku, to kraj w krótkim czasie ma szansę przyciągnąć wielu górników. Do tej pory przy wyborze miejsca kierowali się oni przede wszystkim niskimi cenami prądu. Dostęp do ekologicznej energii w połączeniu z brakiem podatków na pewno zwiększyłby zainteresowanie Brazylią jako idealnym miejscem do otwierania nowych kopalni kryptowalut.

Bitcoin jako legalny środek płatniczy w Brazylii

Już na początku października informowaliśmy, że w najbliższej przyszłości Brazylia może podjąć decyzję o uznaniu Bitcoina za pełnoprawny środek płatności (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Brazylia przyjmie bitcoina jako legalny środek płatniczy?).

Kluczowym argumentem przemawiającym za podjęciem takich działań jest to, że możliwość łatwego i legalnego korzystania z kryptowalut pozwoliłaby przyciągnąć do kraju wielu nowych inwestorów zagranicznych. Pomysł spodobał się mieszkańcom, co potwierdziło badanie przeprowadzone przez Sherlock Communications: prawie połowa ankietowanych przyznała, że BTC powinien być oficjalnym środkiem płatniczym w kraju.

Co sądzisz o wprowadzeniu zerowego podatku dla górników? Czy takie rozwiązanie rzeczywiście może okazać się korzystne dla Brazylii?

Komentarze