Żelazne wsparcie Bitcoina na poziomie $7000 oraz rekordy transakcji

2 650
Bitcoin i XRP były największymi cyfrowymi aktywami wkraczającymi w 2019 rok. Kiedy Bitcoin kontynuował swoją rynkową dominację, XRP zostało ponownie prześcignięte przez Ethereum na wykresach. Czy znaleźliśmy też żelazne wsparcie bitcoina?

Zmiany roczne

Zgodnie z raportem Blockchain Capital, 2019 rok wyznaczał nowe szczyty w wielu obszarach funkcjonowania bitcoina. Również Ethereum może pochwalić się silnymi fundamentami. Dane przywoływane przez raport wskazują, że zwłaszcza w drugiej połowie 2019 roku, największe kryptowaluty przechodziły trudny okres dla swojej kapitalizacji. Mimo to zyski z ubiegłego roku są nadal zadowalające.

Żelazne wsparcie bitcoina
Cena BTC

Cena bitcoina aktualnie utrzymuje isęna poziomie około $7200. Wartość króla kryptowalut zwiększyła się niemalże o 100% w porównaniu do końcówki 2018 roku. W tym samym czasie, Ethereum zaliczyło wzrost na poziomie “zaledwie” 10%. Nawet jeśli inne aktywa, takie jak Bitcoin Cash i Litecoin osiągały lepsze wyniki pod względem wzrostu ceny, to nadal sporo brakuje im w kontekście całkowitej kapitalizacji.

Co ciekawe, 10 największych kryptowalut zgromadziło w sumie około 76% całkowitej kapitalizacji wraz z końcem listopada. Jest to wzrost w porównaniu do zeszłego roku, gdzie wynik ten wynosił 70%. Jesteśmy świadkami wzrostu dominacji silnych kryptomarek.

Bitcoin do boju

Najpopularniejsza kryptowaluta zanotowała największy jak do tej pory wzrost mocy obliczeniowej w sieci. Wartość dziennych transakcji przekracza miliard dolarów. Co istotne 70% wszystkich transakcji BTC miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat.

żelazne wsparcie bitcoina
Wzrost mocy obliczeniowej Bitcoina

Wraz z końcem 2018 roku, bitcoin zaliczył spadek wartości do $3000. Ten ruch na wykresie wprowadził wielu inwestorów w zwątpienie, jednak silny i zdecydowany bullrun ponownie wywindował cenę BTC do poziomu $14000. Co prawda euforia z tym związana trwała krótko – niedługo potem król kryptowalut zaczął stopniowo tracić na wartości, aby ostatecznie zatrzymać się w okolicach $7000.

Niektórzy wskazują, że to właśnie ta granica może być symbolicznie uznana za żelazne wsparcie bitcoina. To tutaj spadek bitcoina w 2019 roku póki co zakończył się. Próg ten wyznacza istotny punkt w przypadku rentowności wydobycia przez górników. Można więc założyć, iż ma on istotny wpływ na utrzymanie ceny najpopularniejszej kryptowaluty.

Od Redakcji

Pamiętajcie również, aby zapisać się do naszego newslettera, jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami ze świata kryptowalut! Zostań z nami, a otrzymasz darmowy Kurs Analizy Technicznej!

Komentarze