Zdobyć pracę w Metaverse i Web3 – przeczytaj jak masz wątpliwości czy warto

12 898

Szukasz pracy ? Przeczytaj. Jak zdobyć pracę w Metaverse i Web3.

Aby znaleźć pracę w Metaverse i Web3, powinieneś posiadać odpowiednie umiejętności, komunikować się i nawiązywać kontakty międzyludzkie, budować swoją markę, tworzyć treści i zwiększać swoją ekspozycję na rynku kryptowalut.

Czy możesz pracować w Metaverse?

Metaverse to kolejna duża ścieżka kariery, na której można znaleźć idealną pracę w firmach takich jak Meta, Roblox, Microsoft, OpenSea, The Sandbox (SAND) i wielu innych, którzy ją budują. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak znaleźć pracę w Metaverse, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak może wyglądać twoja rola. Zasadniczo Twoja praca będzie obejmować łączenie blockchain, sztucznej inteligencji, 5G, gier i innych technologii Web3, takich jak rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna.

W tym artykule poznasz podstawowe kroki prowadzące do kariery w dziedzinach Metaverse i Web3.

Zbuduj wymagany zestaw umiejętności

Pierwszym krokiem w kierunku odkrywania miejsc pracy w Metaverse jest zdobycie wymaganych umiejętności i wiedzy. Na przykład artysta postaci 3D tworzący awatary będzie musiał znać Blendera, Mayę, Cinema 4D i mieć pewne doświadczenie w tworzeniu skórek i gier. Większość stanowisk w Metaverse, takich jak prace związane z inżynierią, wymaga konkurencyjnego zestawu umiejętności, takich jak znajomość NodeJS, Javascript, integracja interfejsu programowania aplikacji (API) i React.

Możesz zbudować powyższe umiejętności, aplikując na uniwersytet, który oferuje kursy związane z Metaverse lub naukę bezpłatnie lub poprzez pomoc finansową na platformach takich jak Coursera i edX. Nawiązywanie kontaktów z ludźmi o podobnych poglądach jest niezbędne do zdobycia pracy lub stażu na poziomie podstawowym w Metaverse. Możesz dowiedzieć się o lokalnych wydarzeniach Metaverse na meetup.com. Dodatkowo możesz spotkać uczestników hackathonów, takich jak te prowadzone przez MIT Reality Hack.

Zbuduj swoją markę, popraw widoczność i zarabiaj w Metaverse

Po zdobyciu pożądanego zestawu umiejętności zacznij budować swoją markę i upewnij się, że Twoje portfolio jest zaktualizowane. Szukaj ofert pracy w Metaverse na TheMetaverseJobs.com.

Aby zostać zauważonym w branży, zacznij pisać dogłębne, przemyślane artykuły na temat Metaverse i publikuj je na platformach takich jak BitHub.pl, Forbes lub na innych renomowanych platformach, które wybierzesz.

Należy pamiętać, że pisanie dla renomowanych portali oznacza, że ​​akceptują one posty gościnne i może się to wiązać z brakiem wynagrodzenia za taką aktywność.

Jak więc zarabiać pieniądze na Metaverse?

Istnieje wiele innych sposobów na zarabianie pieniędzy na Metaverse. Na przykład gry typu „graj, aby zarobić”, takie jak Axie Infinity (AXS), pozwalają graczom zdobywać niezbędne umiejętności lub żetony SLP, walcząc z potworami lub innymi graczami. Gracze mogą również sprzedawać swoje niewymienne tokeny (NFT), aby zarobić.

Organizowanie wydarzeń Metaverse to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy w wirtualnych światach. Na przykład występy znanych muzyków na żywo mogą przyciągać ogromne tłumy, a organizatorzy mogą pobierać opłaty od użytkowników w formie płatnych biletów. Wielu architektów i projektantów opracowuje trójwymiarowe reprezentacje budynków z powodu pośpiechu marek i firm dążących do obecności Metaverse; dlatego możesz zostać architektem lub projektantem Metaverse, aby zarabiać pieniądze.

Jakie są możliwości pracy w Metaverse i Web3?

Praca w branży kryptograficznej obejmuje zdalne prace Web3, Metaverse i NFT. Możesz zapoznać się z takimi karierami tutaj, a także dowiedzieć się, w szczególności, jakie są zakresy wynagrodzeń dla programistów Web3 lub Metaverse.

Jeśli chcesz zrozumieć, jak zdobyć pracę w Web3, pamiętaj, że większość miejsc pracy w krypto wymaga:

Najbardziej pożądane stanowiska pracy w przestrzeni Metaverse i Web3 to menedżer ds. mediów społecznościowych i społeczności NFT, autorzy treści i redaktorzy, programiści blockchain, inżynierowie frontendu i backendu, reporterzy mediów, menedżerowie marketingu wzrostu, kierownicy projektów i stratedzy gamifikacji. Ponadto w Web3 dostępnych jest wiele stypendiów dla kobiet, takich jak program Girl with Secrets (GWS). Program stypendialny GWS oferuje bezpłatne sesje edukacyjne, podcasty oraz możliwość udziału w hackathonach.

Alternatywnie przejdź do cryptocurrencyjobs.co, aby wyszukać i ubiegać się o pracę w przestrzeni blockchain. Ponownie powtarzę, że aby znaleźć pracę w Web3 lub jakiejkolwiek innej pracy kryptograficznej, musisz być widoczny, uczestnicząc w forach społecznościowych, wydarzeniach branżowych i hackathonach.

Możliwości w przestrzeni Web3 są ogromne, ale entuzjaści blockchain powinni być na bieżąco z wymaganiami branżowymi i jak najszybciej ubiegać się o staż lub pracę w Metaverse.

Jakie są różne sposoby ubiegania się o pracę w Metaverse i Web3?

Chociaż wciąż istnieje kilka przeszkód do pokonania, zanim osiągniemy punkt, w którym wirtualny rynek pracy będzie pełen możliwości, oczekuje się, że Metaverse będzie ewoluować stopniowo i raczej bez wysiłku.

Im więcej osób korzystających z internetu przyzwyczai się do głębszej integracji technologii z nimi życie codzienne; tym więcej możliwości się otworzy. Podobnie do stopniowego pojawiania się Internetu, rozwój Web3 będzie najprawdopodobniej przejściowy, ze zwiększonym dostępem do kreatywnych miejsc pracy w miarę postępu technologicznego i kulturowego.

Z perspektywy czasu bycie wczesnym użytkownikiem jest proste. Jednak różne zagrożenia obejmują utracone możliwości w czasie, pieniądzach i poświęconej uwadze. Nadążanie za najnowszymi osiągnięciami w przestrzeni kryptograficznej, takimi jak nowe aplikacje lub protokoły, jest kosztowne i czasochłonne. Mimo to korzyści płynące z uczestnictwa w przestrzeni Web3, takie jak konkurencyjne wynagrodzenie i dalsze możliwości uczenia się, przeważają nad tymi wadami. Oto różne sposoby na zanurzenie się w światach Metaverse i Web3, jak wyjaśniono poniżej.

Zostań stażystą i znajdź znajomego krypto

Staż to najszybszy sposób, aby sprawdzić, czy interesuje Cię dana dziedzina. Jeśli jesteś studentem na dowolnym poziomie i masz możliwość odbycia stażu, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, ponieważ poznasz przestrzeń Web3, jednocześnie zdobywając praktyczne doświadczenie.

Dodatkowo znajdź osobę, która podziela Twoją pasję i współpracuj z nią w dowolnym z tematów związanych z kryptowalutami. Uczenie się od rówieśników to świetny sposób, aby rozwiać wątpliwości, rozwinąć pewność siebie, stać się innowacyjnym i być na bieżąco z możliwościami dostępnymi w krainie kryptowalut.

Weź udział w bezpłatnych programach mentorskich

Aby rozpocząć karierę w przestrzeni Web3, możesz zacząć od rozwijania lub szlifowania swoich umiejętności, uczestnicząc w 18-tygodniowym programie DLT Talents prowadzonym przez Frankfurt School Blockchain Center, który koncentruje się na rozwoju zawodowym kobiet w ekosystemie blockchain. Inny program, nazwany DeFi Talents, przygotowuje uczestników do kariery w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Dzięki takim programom uzyskasz dostęp do różnych ofert pracy dostępnych w dziedzinach Metaverse i Web3. Dodatkowo możesz być na bieżąco z rozwojem przemysłu i podejmować wymagane działania na czas.

Uczestnicz w społecznościach kryptograficznych i dołącz do DAO

Co więcej, Web3 dotyczy społeczności, a zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) są najbardziej popularnym modelem biznesowym należącym do społeczności w przestrzeni kryptograficznej. Skoncentrowane na społeczności DAO zachęcają do automatyzacji, która uwalnia ludzi od żmudnych i nieprzyjemnych obowiązków, głównie związanych z biurokracją, jednocześnie promując szybkie podejmowanie decyzji.

Technologia ta umożliwia grupom ludzi wchodzenie do tego wirtualnego środowiska za pomocą tanich urządzeń, kręcenie się i tworzenie społeczności. W tych społecznościach menedżerowie ds. rekrutacji mogą znaleźć entuzjastyczne talenty, a osoby poszukujące pracy mogą ubiegać się o wolne stanowiska. Dlatego dołącz do DAO lub weź udział w społecznościach Discord innych projektów DeFi, aby być świadomym możliwości pracy dostępnych w przestrzeni kryptograficznej.

Wiele DAO, takich jak Sushi, Index Coop, Rarible i Yearn, obejmuje odrębne grupy robocze dla różnych osób. Rozwijanie doświadczenia i demonstrowanie, że możesz wnieść wartość do produktu/protokołu w DAO, to doskonała metoda zdobywania doświadczenia, poprawy widoczności i budowania portfolio, a także potencjalnego wynagradzania od DAO za swój wkład.

Pozostań aktywny na CryptoTwitterze i aplikuj do programów partnerskich

Co więcej, różne firmy potrzebują pomocy w doradztwie technologicznym, rozwoju produktu lub pracy administracyjnych. Aby dowiedzieć się, czym są te organizacje, pozostań aktywny na Twitterze. Uczestnicy i osoby, które zadają trafne pytania, są cenione na CryptoTwitterze. Jako entuzjasta kryptowalut powinieneś:

CryptoTwitter często zwraca uwagę na oferty pracy, najnowsze trendy w kryptowalutach, porady i wskazówki dotyczące zatrudnienia w Web3, które mogą pomóc Ci zaplanować karierę w Metaverse. Ponadto pozostanie aktywnym na CryptoTwitterze i oddanie się społeczności otworzy przed tobą więcej możliwości.

Dodatkowo złóż wniosek, aby zostać partnerem wiodących firm w przestrzeni blockchain. Na przykład Algorand (ALGO) ma rozwijającą się sieć współpracowników lub partnerów, którzy zasilają każdy aspekt ekosystemu blockchain. Możesz też zarejestrować się w swoich ulubionych firmach, takich jak Microsoft lub Meta, aby otrzymywać powiadomienia o ofertach pracy, aby być na bieżąco z nadchodzącymi ofertami pracy w przestrzeni Web3.

Wybór zainteresowań i zaangażowanie

Możesz zacząć szukać pracy po tym, jak zdobędziesz wiedzę o tym, jaki zestaw umiejętności możesz wnieść. A odkrywanie tych fantastycznych możliwości zaczyna się od zidentyfikowania konkretnego obszaru Web3, w którym jesteś najbardziej pasjonatem.

Ponadto, aby zaangażować się w przestrzeń kryptograficzną, pozostań aktywny na CryptoTwitterze, uczestnicz w społecznościach Discord lub dołącz do DAO, jak wyjaśniono powyżej, w wolnym czasie. Stanie się pomocnym i wartościowym członkiem poprawia Twoją widoczność i pomaga znaleźć pożądaną pracę w zdecentralizowanym świecie.

Powodzenia: robota czeka i z pewnością fascynująca i dobrze płatna. Pierwsi będą rozdawać karty i zatrudniać następnych.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze