Nomad daje nagrodę 19 milionów dolarów za utracone środki w wyniku włamania

5 366

Nomad daje nagrodę 19 milionów dolarów za utracone środki w wyniku włamania

Nomad ogłosił, że oferuje do 10% nagrody za zwrot środków skradzionych podczas niedawnego włamania na most Nomad 2 sierpnia.

Nomad ogłosił nagrodę w wysokości do 10% za zwrot skradzionych środków z mostu Nomad. W ogłoszeniu na stronie internetowej i tweecie firma publicznie podała adres portfela do wysyłania środków.

Bounty ma zastosowanie do każdego, kto zgłosi się od teraz lub już zwrócił środki. W chwili pisania tego tekstu Nomad odzyskał już ponad 20 milionów dolarów.

Most tokenów Nomad został zaatakowany we wtorek. Incydent ten był jednym z największych w historii włamań do kryptowalut, ponieważ skradziono prawie 200 milionów dolarów w kryptowalutach. Jednak platforma nie traciła czasu na zwracanie się do swojej społeczności i hakerów.

https://twitter.com/nomadxyz_/status/1555293965049630722?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1555293965049630722%7Ctwgr%5E059646e5c6d1b413f855b7f2f9f6e744957cff76%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fnomad-announces-190-million-bounty-for-lost-funds-from-recent-hack

W oficjalnym oświadczeniu Pranay Mohan, współzałożyciel i dyrektor generalny Nomad, skomentował:

„Najważniejszą rzeczą w krypto jest społeczność, a naszym celem numer jeden jest przywrócenie połączonych funduszy użytkowników”.

W tym duchu Nomad uzna każdego hakera, który zwróci co najmniej 90% całkowitych zhakowanych środków, za hakera w białym kapeluszu. Hakerzy w białych kapeluszach są czasami określani jako „hakerzy etyczni”. Chociaż hakerzy ci zazwyczaj stosują te same metody, co hakerzy w czarnych kapeluszach, zwykle mają pozwolenie od właściciela witryny, co sprawia, że ​​ich włamanie jest legalne. Hakerzy w Białych kapeluszach są często wykorzystywani do lepszego zabezpieczenia danej platformy.

Chociaż Nomad uzna, że ​​hakerzy, którzy zwrócą minimum 90 % skradzionych środków, platforma „będzie nadal współpracować z partnerami, firmami wywiadowczymi i organami ścigania, aby ścigać wszystkich innych złośliwych aktorów w najszerszym zakresie zgodnie z prawem”.

W ciągu kilku dni po włamaniu Nomad zaprzeczył jakimkolwiek twierdzeniom o ignorowaniu błędów systemowych, które mogłyby zrobić miejsce na atak hakerski.

Obecnie platforma ogłosiła, że ​​współpracuje z TRM Labs i organami ścigania w celu dalszego śledzenia hakerów i zwracania skradzionych środków.

Ciekawe podejście firmy okradzionej ze środków ale warto zauważyć, że stoi ona pod ścianą całkowitej likwidacji. Legalne oddanie 10 % złodziejowi pozostawia możliwość dalszej pracy i funkcjonowania.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze