Zdaniem IBM Blockchain ważniejszy, niż sztuczna inteligencja

Zdaniem dyrektorki IBM Ginni Rometty, Blockchain ma większą przyszłość i daje ciekawsze możliwości, niż sztuczna inteligencja. Firma jest obecnie zaangażowana w 400 projektów z wykorzystaniem tej technologii.

Podczas jednej z ostatnich konferencji technologicznych Rometty stwierdziła publicznie, że Blockchain będzie dla usług finansowych tak dużą rewolucją, jaką był internet dla świata informacji. Podczas NASSCOM India Leadership Forum (NILF) dyrektorka IBM wygłosiła wykład w całości poświęcony możliwościom, jakie daje ta technologia. Wśród nich jest zarządzanie olbrzymimi bazami danych i usprawnianie pracy sektorów opartych na rozległych kartotekach – jak służba zdrowia. I choć niektórzy eksperci branży wskazują, że Blockchain nigdy nie był idealną technologią do operowania w przypadku tak dużych ilości danych, to IBM widzi tu potencjał i wdraża obecnie 400 projektów w całości opierających się na tych rozwiązaniach.

W m.in. Japonii i Dubaju testuje możliwości, jakie stwarzają one dla handlu a wraz z Linuxem pracuje nad projektem Hyperledger. Ze srony koncernu można też pobrać darmową, testową wersję oprogramowania opartego na zasadzie chmury danych, dzięki któremu każde przedsiębiorstwo może poprawić bezpieczeństwo swoich rozwiązań opartych na blockchainie. Równolegle Instytut Wartości Biznesu IBM (IoBV) publikuje prace na ten temat. Jak dotąd stworzył raport o przyszłości biznesu, która pod wpływem tych rozwiązań ma ulec radykalnej przemianie.

Komentarze