Zarządzana przez Polaków giełda Coindeal ucieka na Maltę

1 863

Założona przez Adama Bicza (CEO platformy), Filipa Dzierżaka (COO) i Kajetana Maćkowiaka (CMO) giełda Coindeal zarejestrowana na Cyprze, ze swoim biurem w Polsce we Wrocławiu przenosi siedzibę spółki na Maltę.

Przeniesie się do tego małego, wyspiarskiego kraju w Unii Europejskiej oznacza dołączenie do listy „giełdowych uchodźców”, na której znajdziemy m.in. BitBay czy Binance. Wcześniej każda z tych firm musiała uporać się z niekończącymi się problemami stwarzanymi przez państwa, w których działali. Dziś mogą swobodnie prowadzić i rozwijać swoją działalność, co potwierdzają słowa jednego z założycieli Coindeal Kajetana Maćkowiaka – przenosiny pozwolą „na swobodniejsze funkcjonowanie, a także zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników”.

Giełda wraz z przenosinami założy na Malcie nowe konta bankowe. Zarządcy firmy nie ukrywają zadowolenia w związku z możliwością otrzymania na Malcie certyfikatów MDIA (Malta Digital Innovation Authority), który reguluje działalność firm blockchainowych, w tym giełd kryptowalut.

„Malta jest doskonałym środowiskiem do rozwijania technologii kryptowalut dzięki kompleksowemu wsparciu ze strony rządu maltańskiego. Najwyższe standardy bezpieczeństwa i przejrzystości oferowane przez CoinDeal zostaną oficjalnie zatwierdzone przez władze.”

Coindeal obecnie oferuje dostęp do 22 kryptowalut, w tym najpopularniejszych, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Bitcoin cash. Zarząd giełdy wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – istnieje możliwość głosowania na konkretną kryptowalute. Gdy osiągnie ona odpowiednią liczbę głosów, zostaje dodana do platformy.

Coindeal – pierwsza giełda kryptowalut sponsorująca klub sportowy

Po raz pierwszy w historii branży kryptowalutowej to giełda Coindeal zajęła się sponsoringiem drużyny z najwyższej półki, która teraz promuje kryptowaluty w wielkim świecie piłki nożnej. Jest to wydarzenie historyczne. Nie zdarzyło się bowiem, aby logo firmy założonej przez Polaków, pojawiło się na koszulkach angielskiej drużyny Premier League. Kwota sponsoringu nie została ujawniona. Nieoficjalne źródła podają, że pojawienie się na koszulkach jednej z czołowych lig europejskich, to kwota około 20 milionów funtów.

Tego typu sponsoring świadczy o dobrej rentowności spółki. Giełda została założona w marcu 2018 roku. Cały czas rozwija się i szuka nowych rozwiązań, czego dowodem są przenosiny na maltańskie ziemie.

Komentarze