Założyciele 3AC zapadli się pod ziemię

10 467

Założycieli 3AC nigdzie nie ma – zapadli się pod ziemię

Likwidatorzy nie znają miejsca pobytu Kyle’a Daviesa i Su Zhu. Tymczasem prawnik Grayscale mówi, że złożenie pozwu zarządcy aktywów przeciwko SEC może trochę potrwać.

W świecie kryptowalut nie ma czegoś takiego jak „zbyt duży, by upaść”. Three Arrows Capital, niegdyś najbardziej rozpoznawalny fundusz hedgingowy w branży, zasadniczo zbankrutował po tym, jak jego założyciele uwierzyli we własny pseudo – sukces i zdecydowali się przejść na tryb pełnej degeneracji w najgorszym klimacie makro pokolenia. Odkąd przysłowiowe „szambo” uderzyło w fanów w zeszłym miesiącu, założyciele Kyle Davies i Su Zhu trzymali się z dala od swoich klientów. I to było tak daleko, że według dokumentów sądowych ich miejsce pobytu pozostaje tajemnicą i nikt nie wie gdzie się podziali.

W tym tygodniu Crypto Biz opisuje najnowsze wydarzenia związane z Three Arrows Capital i analizuje postępowania prawne Grayscale przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Likwidatorzy mogą pozwać założycieli 3AC

Możemy nie znać miejsca pobytu Kyle’a Daviesa lub Su Zhu, ale to nie powstrzyma likwidatorów przed wezwaniami założycieli zbankrutowanego Three Arrows Capital, znanego również jako 3AC. Na początku tego tygodnia amerykański sędzia upadłościowy Martin Glenn wydał nakaz dający likwidatorom 3AC pozwolenie na zażądanie stawienia się założycieli w sądzie. Najwyraźniej Zhu i Davies nie współpracowali ze swoimi likwidatorami. Zhu przerwał w tym tygodniu swoje prawie miesięczne milczenie, twierdząc, że likwidatorzy „oszukali” jego firmę. Cokolwiek to znaczy.

https://twitter.com/zhusu/status/1546801270014758912?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1546801270014758912%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcrypto-biz-3ac-s-founders-are-nowhere-to-be-found

Prawnik mówi, że spory dotyczące Bitcoin ETF mogą potrwać dwa lata.

Dążenie Grayscale do funduszu giełdowego (ETF) Bitcoin (BTC) może stać się bardziej skomplikowane, ponieważ zarządzający aktywami pozywa SEC za odrzucenie jego najnowszej aplikacji. W szczególności Grayscale próbuje przekształcić swój produkt GBTC w ETF, ale regulatorzy papierów wartościowych nie pozwolą im na to ze względu na „obawy” dotyczące manipulacji na rynku kasowym BTC. Craig Salm, główny prawnik Grayscale, powiedział, że proces sądowy może potrwać do dwóch lat, zanim zostanie osiągnięte rozwiązanie. Kto wie, do tego czasu SEC może zdecydować się na zrzeczenie się swojej magicznej różdżki i zatwierdzić kolejny spot Bitcoin ETF.

Multicoin Capital zbiera 430 mln USD na nowy kryptowalut

Finansowanie venture Crypto zwolniło w ostatnich miesiącach, ale to nie powstrzymało dużych firm przed dalszym pozyskiwaniem poważnego kapitału. Wybitny inwestor Multicoin Capital ogłosił w tym tygodniu, że uruchomił ogromny fundusz o wartości 430 milionów dolarów, aby zainicjować start-upy kryptowalut i blockchain. Nowy fundusz „Venture Fund III” firmy przeznaczy od 500 000 do 25 milionów dolarów na początkujące firmy, z coraz większym naciskiem na zdecentralizowane organizacje autonomiczne, gospodarkę twórców i produkty skierowane do konsumentów. Rok 2022 zapowiada się na największy rok finansowania w historii kryptowalut.

Playboy uruchomi pierwszy „MetaMansion” w The Sandbox

Kultowa marka lifestylowa Playboy wkracza do Metaverse — i robi to również ze smakiem. Firma stojąca za ulubionym sprośnym magazynem twojego taty uruchomiła swój pierwszy MetaMansion w The Sandbox, dając użytkownikom dostęp do wirtualnej wersji rezydencji Playboya. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić wirtualną posiadłość, będziesz mógł uczestniczyć w wielu wydarzeniach związanych z grami i wydarzeniami towarzyskimi oraz być może w przyszłości zbierać tokeny niepodlegające wymianie (NFT). Najwyraźniej MetaMansion opiera się na projekcie Rabbitar NFT Playboya, który składa się z 11 953 tokenizowanych króliczych awatarów.

https://twitter.com/TheSandboxGame/status/1546479658601938947?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1546479658601938947%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcrypto-biz-3ac-s-founders-are-nowhere-to-be-found

Nie przegap tego! Dlaczego platformy kryptograficzne bankrutują?

Rynek kryptowalut może już nigdy nie być taki sam po 2022 roku — i może to być coś dobrego lub złego. Ponieważ firmy takie jak Voyager Digital, Three Arrows Capital i Celsius składają wnioski o upadłość, inwestorzy martwią się, co będzie dalej. Czy Twoje krypto jest bezpiecznie przechowywane na giełdach lub platformach pożyczkowych?

Może Cię zainteresuje:

Komentarze