Za połowę wygranej na loterii kupił BTC | Czas powiedzieć „sprawdzam”!

38 093

Mieszkaniec Illinois, który wygrał 500 000 $ w loterii stanowej, ujawnił, że zainwestował połowę wygranej kwoty w Bitcoin. Użytkownik Reddita „Joxnlol” opublikował dzisiaj, 5 listopada swoje zdjęcie, na którym trzyma czek loterii stanu Illinois z podpisem: „Zrobiłem to. Następnie włożyłem połowę w BTC w maju. Przypomnijcie mi za 8 miesięcy, jeśli dałem ciała”. Wygląda na to, że Joxnlol wygrał nie tylko na loterii. Wygrał też wówczas, gdy kupił BTC.

kupił BTC
źródło: tutaj

Jak do tej pory zysk 65%!

Zwycięski los na loterii Joxnlol odebrał 19 kwietnia 2019 roku. Biorąc pod uwagę, że kupił BTC za połowę wygranej kwoty na początku maja tego roku, jego inwestycja jak do tej pory przyniosła prawie 65% wzrost. Potwierdzają to dane od Coin360:

coin360 BTC
źródło: coin360

W kolejnym poście Joxnlol wskazał, że planuje trzymać (HODL) swoją inwestycję przez co najmniej rok i dodał:

Nie zamierzam tego dotykać przez co najmniej kolejny rok. Odkładam pieniądze na nagłe wypadki, odkładam pieniądze dla siebie i odkładam pieniądze na tatuaże. Jedyne duże zakupy, które zrobiłem, to […] kupiłem sobie nowy samochód i spłaciłem zaliczkę na dom.

Warto podkreślić, że należne podatki pomniejszyły kwotę, którą wygrał Joxnlol do około 357 000 dolarów po opodatkowaniu – co oznacza, że jego inwestycja powinna przedstawiać wartość 178 500 USD w BTC.

Czy Joxnlol „kusi los”?

Ludzie komentujący wątek Joxnlola na Redditcie wydają się być jednomyślni w jednej kwestii. Pierwszą sprawą jest to, że gdyby okazało się, że jednak „utopił” wygraną, ludzie mówiliby, że to przez to, że nie zainwestował całej kwoty. Druga kwestia dotyczy tego, że publikuje swoje zdjęcie z nagrodą i tak otwarcie mówi o tym, czego dokonał. To z kolei może wystawiać go na celownik potencjalnych przestępców, którzy mogą „połakomić” się na pieniądze. Informowaliśmy Was już wcześniej o tego typu przypadkach:

Joxnlol wskazał również, że przechowywał swoje bitcoiny w aplikacji tradingowej Robinhood argumentując, że dla niego osobiście ryzyko utraty portfela cold storage przewyższało ryzyko związane z zaufaniem do scentralizowanej strony trzeciej.

Co Wy na to? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze