Yelp dodał kryptowalutowy tag do platformy | Kolejny krok do wielkości

658
Platforma Yelp łącząca lokalne biznesy z ich użytkownikami dodała opcję wyszukiwania wyłącznie takich lokali czy usług, które akceptują kryptowaluty. Wydawałoby się, że to błaha funkcjonalność, czy aby na pewno?Kryptowalutowy tag

W ciągu kilku ostatnich dni w Internecie rozniosła się informacja o tym, że Yelp dodał kryptowalutowy tag do swojej platformy. Jednocześnie pozwolił użytkownikom selekcjonować lokale akceptujące kryptowaluty. W istocie, w niektórych miejscach świata, gdzie szeroko obecny jest Yelp dodano również filtr “Accepts Cryptocurrency” wśród innych metod płatności. Z uwagi na to, że Yelp nie jest tak popularnym narzędziem do wymiany opinii w Polsce to powyższa informacja może budzić mieszane uczucia. Pamiętajmy jednak, że platforma powstała w Stanach Zjednoczonych i tam jest wszechobecna.

Yelp to platforma umożliwiająca wydanie opinii na temat lokalu bądź usługi, z których mieliśmy przyjemność bądź nie, korzystać. Firma dziś jest wyceniana w miliardach dolarów i jest 40 najczęściej odwiedzaną stroną w Stanach Zjednoczonych według rankingu Alexa. Blisko 180 milionów recenzji od powstania Yelp w 2004 r. i 33 miliony (średnio w 2018) unikalnych użytkowników aplikacji mobilnej miesięcznie.

Smaczki

Mogłoby się, co poniektórym wydawać, że ów kryptowalutowy tag Yelp nie ma żadnego znaczenia – nic bardziej mylnego. Otóż to właśnie jest kwintesencja rozprzestrzeniania się, popularyzacji i adopcji danej idei, w tym przypadku blockchain i kryptowalut.

Z jednej strony, lokale wspierające kryptowaluty zyskają na tym, że entuzjaści przyjdą tylko po to, aby móc nimi zapłacić. Jest to świetna sytuacja “win-win”. Z drugiej strony zaś dodanie tagu i filtra “Accepts Cryptocurrency” uświadomi wielu ludzi o nowej metodzie płatności.

Drobne inicjatywy, funkcjonalności czy choćby naklejki w metrze podejmowane na całym świecie sprawiają, że kryptowaluty ukorzeniają się w ludzkim umyśle, podświadomości. Bezspornie potrzeba nam więcej tego typu inicjatyw. Jedną z nich jest “Nike opatentowuje znak towarowy “Cryptokicks”, czy też buty na blockchainie VeChain, o których dowiecie się również z niniejszego artykułu.

Co myślicie o tagu dodanym przez Yelp? Czy zgadzacie się z wizją popularyzacji kryptowalut metodą małych kroczków?

Komentarze