Wzrost zainteresowania Bitcoinem wśród użytkowników PayPal

2 433

Podczas ATH na Bitcoinie sprzed 2 dni PayPal odnotował istotny wzrost wolumenu obrotów popularną kryptowalutą. Użytkownicy aplikacji, którzy mają dostęp do handlu kryptowalutami, dokonali transakcji o łącznej wartości przekraczającej 145 milionów dolarów.

Chociaż była to najwyższa odnotowana wartość od maja, nie udało się pobić rekordu. Podczas majowych wyprzedaży całkowita wartość zakupów i sprzedaży przekroczyła 300 milionów dolarów.

Kto korzysta z kryptowalut przez aplikację PayPal?

To pokazuje, że nagłe spadki z maja miały na inwestorów większy wpływ niż niedawne pobicie rekordu ceny Bitcoina. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, że wśród osób, które korzystają z handlu kryptowalutami w aplikacji PayPal, raczej nie ma zbyt wielu doświadczonych inwestorów, co wynika między innymi z tego, że początkowo aplikacja nie pozwalała użytkownikom wypłacać zakupionych Bitcoinów.

Po upływie kilku miesięcy od uruchomienia usługi wiceprezes Jose Fernandez da Ponte zapowiedział jednak, że możliwość wypłacania BTC z PayPal w końcu się pojawi (więcej informacji znajdziesz w artykule: Użytkownicy PayPal będą mogli wypłacać kryptowaluty do zewnętrznych portfeli).

Rozwiązanie problemu bariery wejścia na rynek kryptowalut

Nie da się jednak zaprzeczyć, że możliwość kupienia kryptowaluty jednym lub dwoma kliknięciami to ogromne udogodnienie, które pomoże nowym osobom postawić pierwsze kroki na rynku kryptowalut. W przypadku osób, które na co dzień korzystają z konta PayPal, odchodzi wówczas często występujący problem związany z tym, w jaki sposób najlepiej przelać fiaty na giełdę, aby można było dokonać pierwszego zakupu.

Rekordowa liczba hodlerów BTC

Chociaż podczas ATH z 20 października 2021 r. nie udało się pobić wolumenu obrotów Bitcoinem na PayPal, to firma może pochwalić się innym sukcesem. W momencie ATH ilość użytkowników aplikacji, którzy mieli na koncie przynajmniej 1 USD w BTC, przekroczyła 34 miliony.

Co sądzisz kupowaniu Bitcoina przez takie aplikacje jak PayPal lub Revolut? Czy twoim zdaniem ma to sens w przypadku początkujących inwestorów? A może jednak takie osoby powinny zacząć od opanowania podstaw związanych z tworzeniem i zasileniem portfela kryptowalut?

Komentarze