Wszystkie oczy zwrócone na FOMC

5 263

Wszystkie oczy zwrócone na FOMC – Bitcoin i złoto wyczekują decyzji i komentarza Powella

Bitcoin chciałby ale nie może

Cena Bitcoina jest nieco słabsza na początku handlu w USA w poniedziałek. Niedawne wahania na wykresie dziennym, czyli pauza, sprawiły, że byki i niedźwiedzie znalazły się na równym ogólnym poziomie technicznym w perspektywie krótkoterminowej. Kierunek, w którym cena BTC „wybije się” z obecnego przedziału handlowego, będzie najprawdopodobniej kierunkiem kolejnego znaczącego trendu cenowego na rynku.

Wykres dobitnie pokazuje, że Bitcoin chciałby zakończyć spadki i trochę się wybić do góry odrabiając poważne straty. Chciałby ale nie może. Próby wybicia się powyżej 17600 USD kończyły się do tej pory zdecydowaną reakcją sprzedających.

Najbliższe dni a nawet godziny wybiją kurs BTC z letargu w krótkim terminie. Lekka przewaga byków sugeruje, że może to być ruch w górę co najmniej w okolice 19-20 tys USD.

Przeczytaj także: „Nadchodzi burza” na kryptowalutach i na akcjach – Fed „łamie” rynki

– Clem Chambers

Złoto

Za nami kolejny test poziomu 1800/10 w złocie spotowym. W związku ze środowym posiedzeniem FOMC sensowne jest, aby ceny mieściły się w pewnym przedziale, ponieważ rynek oczekuje komentarzy Jerome’a Powella na temat przyszłej polityki stóp procentowych (podwyżka o 50 punktów bazowych jest szeroko opisywana i oczekiwana). Zdaniem wielu inwestorów uczestnicy powinni pozostać otwarci na rynki, które przyniosą niespodziankę w górę, ponieważ Powell może pójść w ślady prezesa Banku Kanady, Tiffa Macklema, przewidując spowolnienie intensywności podwyżek stóp. Rynki prawdopodobnie zareagowałyby bardzo byczo na gołębi ton, zwłaszcza jeśli towarzyszyłby mu niezmieniony wykres punktowy.

Poniżej znajduje się zaktualizowany 4-godzinny wykres złota; Byki chciałyby dalej bronić poziomu 1750 – 1763. Wyższy szczyt w tym tygodniu prawdopodobnie doprowadziłby jednak do poziomu 1850 USD, który sugerowaliśmy po przekroczeniu 1810 USD. Jeśli cena spadnie poniżej linii wzrostowej, najpierw dużym prawdopodobieństwem staje się spadek do 1750 – 1763.

Na wykresie dziennym SPY pokazanym poniżej, momentum jest już w pozycji wyprzedaży, a wstęgi Bollingera zacieśniły się. Chociaż wypełnienie luki spadkowej pozostaje wyraźną możliwością, jest to mniejsze prawdopodobieństwo niż w zeszłym tygodniu.

Spojrzenie na poniższy miesięczny wykres wskaźnika złota do srebra pokazuje załamanie od czasu, gdy po raz ostatni pokazaliśmy je w listopadzie, gdy balansowało ono na konfluencji wsparcia, które od tego czasu ustąpiło. Jeśli impet sięga aż do warunków wyprzedania – tak jak powinien, zanim ruch osiągnie dno – wydaje się, że w tej skali czasowej wskaźnik jeszcze bardziej spadnie.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze