Bitcoin osiągnął dno, ponieważ „wszyscy, którzy mogli zbankrutować, zbankrutowali”

17 434

Bitcoin osiągnął dno, ponieważ „wszyscy, którzy mogli zbankrutować, zbankrutowali” – Arthur Hayes

Były dyrektor generalny BitMEX uważa, że cena Bitcoina mogła osiągnąć dno po tym, jak większości „nieodpowiedzialnych podmiotów” zabrakło Bitcoinów do sprzedaży.

Arthur Hayes, były dyrektor generalny platformy kryptowalut BitMEX, uważa, że najgorsze dla Bitcoina może się skończyć BTC w tym cyklu, ponieważ „największym najbardziej nieodpowiedzialnym podmiotom” zabrakło BTC do sprzedaży.

„Patrząc w przyszłość, prawie każdy, kto mógł zbankrutować, zbankrutował” – powiedział w wywiadzie udzielonym 11 grudnia adwokatowi kryptowalut i podcasterowi Scottowi Melkerowi.

Hayes rozwija swoje stanowisko, wyjaśniając, że kiedy scentralizowane firmy pożyczkowe (CEL) mają problemy finansowe, często najpierw udzielają pożyczki, a następnie sprzedają BTC, ponieważ działa on jako „rezerwowy składnik aktywów kryptograficznych” i „najbardziej nieskazitelny składnik aktywów i najbardziej płynny”.

„Kiedy spojrzysz na bilans któregokolwiek z tych bohaterów, nie ma na nim Bitcoina, ponieważ co oni robią, sprzedali Bitcoina, gdy zbankrutowali, sprzedali Bitcoina podczas fali, zanim zbankrutowali”.

Przeczytaj także: Fundusz Grayscale DeFi jest teraz dostępny dla inwestorów publicznych, ponieważ GBTC osiąga rekordowo niską zniżkę

Hayes wyraził podobny argument w poście na blogu z 10 grudnia, wyjaśniając, że podczas gdy ten „kryzys kredytowy trwa”, ma miejsce duża fizyczna sprzedaż BTC na giełdach zarówno CEL, które próbują uniknąć bankructwa, jak i firm handlowych, którym wycofano pożyczki i muszą zlikwidować swoje pozycje.

„Właśnie dlatego cena Bitcoina spada, zanim CEL zbankrutują. To wielki ruch” – powiedział:

„Nie mogę demonstracyjnie udowodnić, że wszystkie Bitcoiny znajdujące się w posiadaniu tych upadłych instytucji zostały sprzedane podczas wielu krachów, ale wygląda na to, że starali się jak najlepiej zlikwidować najbardziej płynne zabezpieczenie kryptograficzne, jakie mogli, tuż przed upadkiem”.

Hayes uważa jednak, że likwidacje na dużą skalę dobiegły końca, wyjaśniając w poście na blogu, że „nie ma powodu, dla którego miałbyś się wstrzymać, gdybyś miał pilną potrzebę poisuiadania fiat”.

Po upadku giełdy kryptograficznej FTX rynek jest nadal głęboko w szponach krypto-zimy, ale Hayes uważa, że w 2023 r. rynek może odnotować pewne ożywienie.

„Wierzę, że rynek papierów skarbowych USA stanie się dysfunkcyjny w pewnym momencie w 2023 r. z powodu zaostrzenia polityki monetarnej Fed” — powiedział, dodając:

 „Spodziewam się, że w tym momencie Fed włączy bank drukarek, a potem bum – shaka laka — Bitcoin i wszystkie inne ryzykowne aktywa wzrosną”.

Były szef giełdy Bitmex wie co mówi

Arthur Hayes, były szef giełdy Bitmex wie co mówi i warto posłuchac co ma do powiedzenia. Każdy kto zna giełdę Bitmex i obserwował jej powstanie, rozwój i transformację może być pod wrażeniem personelu zarządzającego. Na tej giełdzie dzienne obroty znacznie przekraczają obroty wielu starych giełd papierów wartościowych z długoletnią tradycją. A rynek kontraktów terminowych z niemal dowolnym lewarem działa na okrągło i nie ma żadnej przerwy, nigdy. Kto potrafi zarabiać na tym rynku ma miejsce gdzie zawsze w dowolnej chwili może działać.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze