Wszystkie oczy skierowane są na wybory w USA

Wszystkie oczy skierowane są na wybory w USA a rynek przygląda się stojąc z boku

Rynek kryptowalut w poniedziałek pozostawał bez zmian. Jednak w nocy z poniedziałku na wtorek nastąpiła dość gwałtowna przecena na szerokim rynku, ponieważ wszystkie oczy są skupione na dzisiejszych wyborach w połowie kadencji w Stanach Zjednoczonych. Wyniki zadecydują, czy prezydent Joe Biden będzie miał wspierającą władzę ustawodawczą, czy też zostanie zdegradowany do statusu „kulawej kaczki” na kolejne dwa lata swojej pierwszej kadencji.

Giełda zdołała odnotować pewne wzrosty przed wyborami, ponieważ inwestorzy chcieli odrobić straty poniesione pod koniec ubiegłego tygodnia, a S&P, Dow i Nasdaq zdołali zamknąć dzień na zielono, zyskując odpowiednio 0,96%, 1,31% , i 0,85%.

Dane z TradingView pokazują, że byki Bitcoin (BTC) musiały odzyskać siły po porannym ataku niedźwiedzi, które spadły z najwyższego poziomu kryptowalut do dziennego minimum wynoszącego 20 590 USD, zanim powróciły do ​​poziomu wsparcia na poziomie 20 700 USD, gdzie w poniedziałek toczyła się walka o kontrolę.

W nocy Bitcoin uległ mocnej przecenie i spadł w okolice 19300 USD. Wraz z nim większość kryptowalut zaliczyła spore straty kursowe.

Przeczytaj także: Chcesz kupić Bitcoina ? Najlepszy czas był „wczoraj” — Arthur Hayes

Bitcoin dalej ma szansę na kontynuowanie zwyżek a spadek poniżej magicznego wsparcia 20 000 USD nie będzie groźny jeśli nie utrzyma się zbyt długo.

Na zdolność BTC do utrzymania trendu wzrostowego może wpłynąc spotkanie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w zeszłym tygodniu, według Bena McMillana, CIO w IDX Digital Asset, który zauważył, że jaśniejsze komunikaty ze strony Fed pomogły usunąć pewną niepewność niedźwiedzi.

„Ostatnie spotkanie i komentarze FOMC spowodowały, że rynki ponownie dostosowały się do oczekiwań wokół stopy końcowej, ale w ten sposób usunęły pewną niepewność. Jak się spodziewaliśmy, wygląda to na wczesną ofertę apetytu na ryzyko dla kryptowalut ”- powiedział McMillan.

Jeśli chodzi o to, czego można się spodziewać w okresie średniookresowym, Ben McMillan zauważył, że:

„Z historycznego punktu widzenia rynki ryzyka pozostawały praktycznie płaskie do czasu, gdy nastąpił wzrost cen po okresie średniookresowym. Chociaż ten rok jest oczywiście bardziej wyjątkiem niż regułą, nie zdziwilibyśmy się, gdyby zobaczyli coś podobnego”.

Patrząc w przyszłość do raportu CPI

Chociaż nagłówki wiadomości koncentrują się na średnich terminach, wyniki prawdopodobnie nie wpłyną znacząco na rynek kryptowalut, według niezależnego analityka kryptowalut, Michaëla van de Poppe, który zamiast tego wskazał na inne wydarzenie mające miejsce pod koniec tego tygodnia, które może mieć ogromny wpływ na kursy.

A dla tych, którzy znudzili się boczną akcją cenową w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, analityk kryptograficzny Rekt Capital opublikował poniższy tweet, podkreślając historyczne wyniki BTC.

Altcoiny spadają przed wyborami

Rynek altcoinów zanotował powszechną słabość przed wyborami w USA, przy czym zdecydowana większość kryptowalut w pierwszej 200 odnotowuje straty, ponieważ traderzy czekają z boku i czekają na wyniki wyborów.

Godne uwagi wzrosty w poniedziałek zanotowali o 12,75% Livepeer (LPT) i 7,7% wzrosty dla Chainlink (LINK) i COTI (COTI).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,038 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 38,5%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx