Dla rynku Bitcoina, DXY to „klucz do wszystkiego”

Dla rynku Bitcoina, DXY to „klucz do wszystkiego”

Weekendowe straty na Bitcoinie utrwalają się, gdy nadchodzi zmienność makroekonomiczna spotykająca się z wewnętrznym zamieszaniem wokół giełdy FTX.

Bitcoin BTC był notowany nieco niżej na otwarciu Wall Street z 7 listopada, podobnie jak dzień przed rozpoczęciem wyborów śródokresowych w Stanach Zjednoczonych, w związku z płaskimi notowaniami akcji.

Krypto chwieje się na nieszczęściach FTX

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD w momencie pisania tego tekstu zbliżało się do 20 600 USD — minimum od trzech dni.

Oczekiwano zmienności w okolicach średnich terminów, a indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) zostanie opublikowany za październik w dalszej części tygodnia.

Dodatkowa przeszkoda w dalszej zwyżce to kontrowersje wokół platformy handlowej FTX. Przyczynia się to do wstrzymania oddechu na rynku, a komentatorzy obawiają się niepotrzebnych szkód dla dalszego wzrostu.

„Cała ta sprawa jest niesamowicie zła dla branży, a zwłaszcza dla handlu detalicznego” – podsumował popularny przedsiębiorca i analityk Pentoshi.

Przeczytaj także: Co to jest copy trading i jak to działa?

Bitcoin skierował się na południe w ciągu nocy dzięki komentarzom Changpenga Zhao, dyrektora generalnego największej globalnej giełdy Binance, w którym potwierdził, że giełda pozbędzie się wewnętrznej kryptowaluty FTX.

William Clemente, współzałożyciel firmy zajmującej się badaniami kryptograficznymi Reflexivity, zaoferował pozytywną radę w postaci zwiększonej wartości dla zdecentralizowanych giełd (DEX) w przyszłości.

„Podobnie do tego, jak złe zarządzanie ryzykiem ze strony scentralizowanych pożyczkodawców kryptowalut na początku tego roku nadwyrężyło opinię do DeFi, tak ten scentralizowany dramat giełdowy źle przedstawia sytuację dla DEX” – napisał na Twitterze, odnosząc się do porażki Terra i związanych z nią reperkusji.

Spojrzenie na 10 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej wykazało mieszane wyniki w ciągu dnia, z 24-godzinnymi stratami najcięższymi dla Solany SOL, która spadła o 12,4%.

Wracając do Bitcoina, inwestor Il Capo z Crypto pozostaje przy teorii, że 21 500 USD oznacza lokalny szczyt, po którym nastąpią poważniejsze spadki.

„21500 i atomowe uderzenie.” – napisał.

Teoria ta nakreśla scenariusz docelowego poziomu makro w wysokości 14 000 USD dla BTC, w przeciwieństwie do innych prognoz, które mówią o 30 000 USD w ciągu kilku tygodni.

Analityk: DXY „klucz do wszystkiego”

Zarówno indeks S&P 500, jak i Nasdaq Composite Index były w międzyczasie niewzruszone.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), zajęty próbą odreagowania strat z zeszłego tygodnia, osiągał poziom 110,5 w momencie pisania tego tekstu, nie mogąc znaleźć zwyżkowego tempa.

Raoul Pal, założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor, nazwał słabość dolara „kluczem do wszystkiego w tej chwili”.

„Nie jesteśmy całkowicie przekonani, że nie możemy ostatecznie przesunąć się w górę w kierunku 117, ale zbliżamy się do szczytu” – dodał.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze