Współzałożyciel Terra, Do Kwon ma nowe kłopoty

Współzałożyciel Terra, Do Kwon ma nowe kłopoty – pozew o wartości 57 milionów dolarów w Singapurze

Pozew złożony przez poszkodowanych zarzuca Kwonowi, że formułował fałszywe twierdzenie odnośnie UST „albo dobrze wiedząc, że są fałszywe i nieprawdziwe, albo lekkomyślnie nie dbając o to, czy są prawdziwe, czy fałszywe” w celu osiągnięcia korzyści.

Do Kwon, współzałożyciel Terraform Labs, który może stanąć w obliczu działań prawnych w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, jest celem procesu sądowego w Singapurze wraz z Luna Foundation Guard (LFG) i członkiem założycielem Terra Nicholasem Platiasem.

W pozwie złożonym w sądzie najwyższym w Singapurze 23 września 359 osób twierdzi, że Kwon, Platias, LFG i Terra złożyły fałszywe roszczenia, o tym, że stablecoin Terra, TerraUSD (UST) – teraz TerraUSD Classic (USTC) – jest stabilnie zaprojektowany i posiada „stabilny przez design” i, że jest w stanie utrzymać swój kurs w relacji do dolara amerykańskiego do którego jest zabezpieczony.

Powodowie domagają się odszkodowania o wartości 57 milionów dolarów „za straty i naprawienie szkód” łącznie w oparciu o wartość tokenów UST, które kupili i posiadali lub sprzedali w okresie spowolnienia na rynku w maju. Żądają również nakazu zapłaty za „poważne szkody”.

Według osób składających pozew, cztery strony powiązane z Terra „wiedziały lub powinny były wiedzieć, że powodowie chcieli kupić i utrzymać stabilne monety kryptowalutowe, które nie podlegały zmienności szerszego rynku i uzyskiwały przyzwoity pasywny zwrot”. Dokument sądowy wyraźnie twierdzi, że Kwon był świadomy „strukturalnej słabości algorytmicznych stablecoinów” w oparciu częściowo o jego rolę w upadku Basis Cash.

„Oskarżeni złożyli te oświadczenia w sposób oszukańczy, albo dobrze wiedząc, że są fałszywe i nieprawdziwe, albo lekkomyślnie nie dbając o to, czy są prawdziwe, czy fałszywe”, mówi pozew.

Przeczytaj także: Core Scientific, jedna z największych giełdowych firm wydobywczych Bitcoina, jest na krawędzi bankructwa

Kwon jest celem licznych działań prawnych i zagrożeń od czasu upadku ekosystemu blockchain Terra w maju tego roku. Władze Korei Południowej wydały we wrześniu nakaz aresztowania współzałożyciela Terra, który następnie został zdymisjonowany, a Interpol dodał Kwona do swojej listy Red Notice, prosząc organy ścigania o zlokalizowanie i potencjalne zatrzymanie go.

Kwon był aktywny w mediach społecznościowych i powiedział we wrześniu, że „nie stara się ukrywać”, mimo że nie ujawnił swojej lokalizacji. Jeden z Redditorów powiedział, że Kwon „wykonuje straszną robotę, zachowując się jakby był niewinny wobec osób, które naprawdę nie zawiniły” w odpowiedzi na pozew. Inni szaleńczo spekulowali, że przeszedł operację plastyczną, aby ukryć swój wygląd.

Pozew z 23 września jest zaadresowany na adres Kwona w Singapurze, ale niektóre doniesienia sugerują, że mógł uciec z kraju. 6 października ministerstwo spraw zagranicznych Korei Południowej (Kwon jest obywatelem Korei) nakazało współzałożycielowi Terra oddanie paszportu, w przeciwnym razie zostanie on anulowany.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx