Właśnie sprzedali 1,4 miliona akcji Coinbase. Antywskaźnik?

Znany z inwestycji na rynku nowych technologii fundusz ArkInvest dokonał sprzedaży pakietu 1,4 milionów akcji kryptowalutowej giełdy Coinbase, która debiutowała na giełdzie amerykańskiej w 2021 roku. Zarządzająca ArkInvest, Cathie Wood była jedną z wielkich gwiazd covidowej hossy gdy ’innowacja była w cenie’, a niektórym wydawało się, że ludzkość znajduje się u progu skoku technologicznego. Ten właśnie skok miał sprawić nagły wzrost marżowości i popytu na usługi firm, których akcjonariuszem stał się ArkInvest. Wood jako zarządzająca uzyskiwała rekordowe stopy zwrotu a na jej temat rozpływała się finansowa prasa. Dziś fundusz Ark Invest boryka się z potężnymi problemami, a ETFy należące do Ark toną w stratach z czego jeden z nich – Ark Transparency ETF niebawem zakończy swój krótki, giełdowy żywot.

Rynek 'stroi sobie żarty’ … a może ma rację?

Sprzedaż akcji Coinbase w historycznym dołku przez część inwestorów odebrany został groteskowo. Dziś akcje notowane są już prawie 6% wyżej. Cathie Wood od lat jak mantrę powtarza wiarę w długoterminowy potencjal kryptowalut oraz technologii blockchain toteż tym bardziej dziwi radykalne obniżenie zaangażowania w akcje największej amerykańskiej giełdy crypto:

Ark Invest dokonał sprzedaży 1,4 mln akcji Coinbase po historycznie najniższych cenach. Źródło: unusual_whales

Tymczasem rynki żyją dziś przede wszystkim decyzją Rezerwy Federalnej, którą poznamy o 20:00. Choć ta jest raczej przewidywalna, największe znaczenie będzie miał wydźwięk konferencji, która zacznie się już o 20:30:

Wykres pokazuje relację inflacji CPI w stosunku do podwyżek stóp procentowych. Źródło: unusual_whales
Cathie Wood pozostaje wciąż 'byczo’ nastawiona do Bitcoina. Fundusz posiada blisko 649 130 BTC.

Cathie Wood wielokrotnie w przeszłości dokonywała sprzedaży w najmniej odpowiednich momentach. Ark pozbył się m.in. 590,804 akcji Virgin Galactic tuż przed tym jak kurs powędrował z poziomów przy 23 USD w kwietniu na blisko 60 USD w lipcu 2021 roku. Przez fakt sprzedaży akcji Coinbase rynek zdążył już stworzyć spekulacje wokół potencjalnie zbliżającego się rajdu cenowego akcji firmy. To fakt, akcje Coinbase rosną gdy kryptowaluty zyskują a sentyment wokół branży poprawia się. Jednocześnie jednak spadają gdy w sektorze nie dzieje się dobrze i przez wiele lat mogą pozostawać w uśpieniu. Może to przeszkodziło, która chciała odblokować 'zamrożone’ w Coinbase aktywa ?

Spółki blockchain – alternatywa dla kryptowalut?

Branża blockchain rodzi perspektywę dla inwestorów zainteresowanych nową technologią oraz kryptowalutami. O ile część inwestorów nie jest chętna by zakładać konta na kryptowalutowych giełdach i woli inwestować na tradycyjnym rynku. W ten sposób patrząc akcje górników Bitcoina jak Marathon digital, firm zaangażowanych w kryptowaluty jak Micorstrategy czy spółek fintech jak Block mogą stanowić pewnego rodzaju 'długoterminowy zakład’ na wzrost cen Bitcoina i całej branży.

Może Cię zainteresuje:

Rynki czekają na kluczową decyzję w tym tygodniu. W najbliższych godzinach kryptowaluty mogą zarejestrować podwyższoną zmienność.
Komentarze