Willy Woo | Kolejne tąpnięcie na rynku Bitcoina jest pewne

6 056
Internet tonie w projekcjach informujących o zmęczeniu niedźwiedzi i nadchodzącym rajdzie w górę skali. Willy Woo, znany i ceniony analityk rynku kryptowalut studzi entuzjazm niezbyt wesołymi wieściami. W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o komentarzach świadczących o tym, że dno na Bitcoinie już było. Pomimo tego, że komentatorzy opierali swoje przewidywania na fundamentach Willy Woo twierdzi, że z perspektywy price action wygląda to zgoła inaczej.

Kolejny dump na rynku Bitcoina jest pewny

Według Woo, Bitcoin (BTC) może znaleźć się na skraju kolejnego dump’u dzięki kumulacji niezdecydowania rynku.

Ostatni raz, gdy na rynku panowało większe niezdecydowanie miał miejsce na początku 2018 roku. Strefy zajmowania pozycji Long + Short zbiegły się historycznie z niedźwiedzimi sygnałami price action na rynkach (odwrotnie jest w przypadku rynków byka). Woo twierdzi, że w sytuacji, kiedy rynek jest tak wyraźnie niezdecydowany, zasada „trend is your friend” (trend jest twoim przyjacielem) zwykle zwycięża.

Woo twierdzi również, że retoryka w stylu „trend jest twoim przyjacielem” odnosi się do rynku, który mocno odczuwa efekty spadków cen, zachęcając w ten sposób skutecznie kupców do czekania na dno.

Analityk kieruje również swoich obserwatorów do podobnego wzorca, który pojawił się podczas pojawienia się na wykresie formacji double top (podwójnego szczytu) ze stycznia 2018 r. – ustalenie cen na końcu hossy zazwyczaj wskazuje początek trendu spadkowego. Woo twierdzi, że „niezdecydowanie na szczycie” przyczyniło się do kontynuacji rynku niedźwiedzi, który nastąpił po wzrostach 2107/2018.

Co ciekawe w podwójnym szczycie z stycznia 2018 r.  niezdecydowanie spowodowało niejako przesunięcie priorytetów inwestorów. Przeszliśmy od „bardziej prowzrostowego price action”, do „bardziej niedźwiedziego działania cenowego”. Dla Woo to wczesne ostrzeżenie, że trend się odwrócił i rozpoczął się rynek niedźwiedzi.

To nie koniec złych wiadomości

Według opinii Woo rynek zmierza do jeszcze większego „dramatu”. Obserwatorzy pytali go, na jakiej podstawie wysnuwa takie opinie i wnioski w oparciu o taki czynnik jak niezdecydowanie rynku. Woo zinterpretował to jako tradingowy sygnał rynkowy. Na poparcie tej tezy można przytoczyć inny dowód. Na podstawie 50-tygodniowej średniej kroczącej (Moving Average), która znajduje się poniżej 100-tygodniowej MA można stwierdzić, że  „niedźwiedzi crossover” znajduje potwierdzenie. To zazwyczaj wskazuje, że presja na sprzedaż została wyczerpana.

Oczywiście dna BTC były lokalizowane w przeciągu całego okresu bessy, dlatego jedynym prawdziwym wskaźnikiem prawdziwej odwrócenia będzie czas.

Zapraszam do komentowania!

Komentarze