Willy Woo: Bitcoin pokazuje znamiona „bottomingu”

Sławny analityk rynku kryptowalut, Willy Woo, słynący ze swojego poparcia dla Bitcoina i nie popadania w przesadny optymizm, przyznał na Twitterze, że Bitcoin pokazuje znamiona „Bottomingu”.

Specjalista od analizy danych on-chain, Willy Woo, podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat potencjalnego „bottomingu” Bitcoina. Jego zdaniem, BTC wykazuje już pierwsze oznaki, jednak by można było z pełnym przekonaniem mówić o „bottomingu”, Bitcoin musi spełnić dwa najważniejsze warunki.

Według Woo, pierwszym warunkiem jest faza kapitalulacji, którą jego zdaniem Bitcoin ma już za sobą. Drugim warunkiem jest długotrwała faza akumulacji, w której właśnie się znajdujemy, ale która nie została jeszcze zakończona.

Willy Woo twierdzi, że kapitulacja rynku wywołana upadkiem Terra (LUNA) bardzo przypomina w kontekście danych on-chain upadek rynku z grudnia roku 2018, gdy Bitcoin reszta kryptowalut notowały straty rzędu 80% w niezwykle krótkim czasie. Po tamtych wydarzeniach, rok 2019 przyniósł silną fazę akumulacji i zdaniem Woo, dzisiejsza sytuacja na rynku może być powtórką z tamtego okresu.

„Oto, gdzie jesteśmy dzisiaj. Upadek Luny z całą pewnością dał podwaliny pod przepływ i fazę kapitulacji. Dane on-chain wykazują wczesne oznaki fazy akumulacji, z jaką mieliśmy do czynienia w roku 2019”

Poniższy wykres autorstwa Woo pokazuje podobieństwo we wspomnianych fazach kapitulacji i akumulacji z lat 2018, 2019 z dzisiejszą sytuacją na rynku.

Źródło: Twitter użytkownika Willy Woo

W typowym dla siebie stylu Woo dodaje, że nie należy popadać w przesadny optymizm, gdyż dane on-chain wciąż wykazują objawy „brakujących elementów” w kontekście osiągnięcia dna.

Jednym z takich elementów jest to, że obecny odsetek adresów BTC, które trzymają Bitcoina ze stratą jest wyraźnie niższy, aniżeli miało to miejsce podczas „bottomingu” w latach ubiegłych.

Woo dodaje na koniec, że dzisiejszy rynek jest bardzo inny i wcale nie ma obowiązku, by powtarzał krok w krok zachowania z lat 2018 czy 2019, jednak jego zdaniem będziemy mieli do czynienia z czymś na kształt powtórki z rozrywki, gdyż koniec końców ludzka psychika i emocje pozostają niezmienne.

Może Cię zainteresować:

Komentarze