Tim Draper nie traci wiary i czeka na BTC po 250 000$

3 694

Tim Draper, inwestor należący do Venture capital (VC), ani na moment nie traci wiary i przekonuje, że cena Bitcoina osiągnie 250 000$. Według niego ma się to wydarzyć jeszcze w tym roku lub na początku roku 2023.

W wywiadzie udzielonym Scottowi Melkerowi (na Twitterze The Wolf of All Streets) Draper przyznał, że jego przepowiednia, jakoby Bitcoin miał niedługo osiągnąć cenę 250 000$ pozostaje jak najbardziej aktualna.

„Bitcoin osiągnie 250 000$ do końca tego roku lub na początku następnego” – zapewniał.

By nie być gołosłownym, Draper podał wytłumaczenie swoich arcyoptymistycznych prognoz. Jedną z głównych przyczyn szalonych wzrostów na Bitcoinie ma być fakt, że przyciągnie on wreszcie uwagę kobiet.

„Jedna rzecz, która prawdopodobnie się wydarzy, choć nie wiem dokładnie kiedy – kobiety zaczną używać Btcoina”

Draper zaznaczył także, że do niedawna 1 na 14 osób posiadających BTC była kobietą. Dzisiaj jest to już stosunek 1 do 6. Według Drapera wszystko wskazuje na to, że zmierzamy do wyrównania proporcji i niedługo 50% inwestorów, posiadających Bitcoina, będzie reprezentować płeć piękną.

Marcowe badania przeprowadzone przez firmę Blockfi wykazały, że 1 na 3 ankietowane Amerykanki planuje zakup kryptowalut jeszcze w roku 2022. Co więcej, aż 60% kobiet zainteresowanych posiadaniem kryptowalut zamierza dokonać zakupu w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

„Kobiety kontrolują ok. 80% wydatków detalicznych, natomiast sprzedawcy detaliczni, działający zwykle na bardzo niskich marżach nie zorientowali się jeszcze, że mogą zaoszczędzić 2% od każdej transakcji. Mają możliwość zaoszczędzenia 2%, jeśli zaczną akceptować płatności Bitcoinem, zamiast płacić prowizję za karty kredytowe bankom. To może zmienić wszystko” – tłumaczył dalej Draper.

Draper udzielił także niedawno wywiadu dla CNBC, w którym zapewniał, że pomimo obecnej, niepewnej kondycji w jakiej znajduje się gospodarka, pozostaje byczo nastawiony do Bitcoina. Wszystko przez to, że jest doskonałym aktywem do ochrony majątku przez galopującą inflacją. Dodał, że gdy rynek uwolni się nieco od spekulantów, cena Bitcoina odłączy się od akcji firm technologicznych i zacznie samodzielnie rosnąć.

Może Cię zainteresować:

Komentarze