Rynek niedźwiedzia doskonałą okazją do zakupów?

4 986

Analitycy i eksperci zajmujący się rynkiem kryptowalut przyznają, że rynek niedźwiedzia nigdy nie powinien wywoływać u świadomych inwestorów panicznego strachu, gdyż jest świetną okazją do zakupów i w gruncie rzeczy pozwala więcej zarobić, niż rynek byka.

Na temat obecnej, pozornie nieciekawej sytuacji na rynku wypowiedział się także współtwórca Polygon’a (MATIC), Mihailo Bjelic, który w wywiadzie udzielonym CNBC przyznał, że obecny rynek niedźwiedzia wywołany ostatnią wielką wyprzedażą jest tym, czego wszyscy potrzebowaliśmy.

„Gdy nadchodzą takie czasy jak teraz, korekta jest potrzebna i koniec końców wychodzi rynkowi na zdrowie” – mówił Bjelic.

Bjelic dodał, że zdaje sobie sprawę, iż taka wypowiedź może uchodzić za pozbawioną skrupułów i brzmieć irracjonalnie. Jest jednak pewny tego, że silna wyprzedaż i rynek niedźwiedzia to objawy zdrowego rynku.

Dzisiaj, jakby na potwierdzenie słów Bjelica, cena Bitcoina skoczyła o 6% w górę i ponownie przebiła poziom 30 000$, docierając w okolice 30 700$.

Wciąż mamy jednak do czynienia z potężną korektą – od listopada 2021 kapitalizacja rynku kryptowalut zmalała z 3 bilionów dolarów do 1,2 biliona dolarów, notując 60% spadek. Co więcej, wielu analityków i ekspertów przewiduje kontynuację spadków, dochodząca nawet do 80% i wywołującą jeszcze większy ból i paniczny strach.

Posiadający 164,3 tys. followersów analityk rynku krypto, posługujący się na Twitterze kontem o nicku The DeFi Edge, potwierdza tezę Bjelica i przypomina, że korekta i rynek niedźwiedzia prowadzą do usunięcia niezdrowego balastu i przygotowania rynku do nowych wzrostów. Zazwyczaj są także świetną okazją do dokonania zakupów.

https://twitter.com/thedefiedge/status/1530580444303044608

Inną zaletą niskiego wolumenu transakcyjnego i zmniejszonej aktywności inwestorów, czyli typowych objawów rynku niedźwiedzia, jest odpływ twórców wszelkiej maści scamów i nieuczciwych naciągaczy.

Jeden z partnerów funduszu inwestycyjnego ROK Capital, Jason Ye, twierdzi, że chociaż zarówno ceny jak i aktywność inwestorów jest obecnie niska, rynek niedźwiedzia daje doskonałe możliwości traderom, inwestorom i twórcom wartościowych projektów, by mogli podłożyć podwaliny pod przyszły, znacznie większy sukces.

Głos w sprawie obecnej sytuacji rynkowej zabrał także twórca gier w Metaverse, Alex Becker, który jest zdania, że największymi wygranymi na rynku zawsze są ci, którzy dokonują zakupów w czasie rynku niedźwiedzia i cierpliwie czekają. W gruncie rzeczy wszystkim chodzi przecież o to, by kupić tanio i sprzedać drogo. Kiedy więc zaopatrywać się w aktywa, jeśli nie wtedy, gdy rynek krwawi?

Na koniec warto przytoczyć jedną z najważniejszych zasad Warrena Buffeta dotyczącą gry na giełdzie, czyli jego powtarzany wielokrotnie cytat: „kupuj, gdy leje się krew”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze