Willy Woo | 1200 BTC dziennie z samych opłat

3 973

Wpływowy analityk kryptowalut Willy Woo twierdzi, że po halvingu górnicy nie będą już największymi sprzedawcami bitcoinów. To, według niego, zmniejszy wkrótce tempo dostarczania nowych BTC na adresy w sieci. Trzeci w historii halving Bitcoina już dziś, planowo około 21:00 naszego czasu.

Woo powiedział, że giełdy kryptowalut przejmą już niebawem rolę największego źródła presji na sprzedaż. Ma to nastąpić niedługo po zmniejszeniu o połowę nagród wydobycie bloku w sieci Bitcoina.

„Po tegorocznym halvingu, zmniejszająca się liczba górników przestanie być największym beneficjentem w kontekście sprzedaży bitcoinów. To będzie początek giełdy kryptowalut jako wiodącego sprzedawcy.

1200 BTC dziennie

Analityk nazywa giełdy kryptowalut „agentami podatkowymi”, którzy pobierają opłaty w BTC od swoich traderów.

Woo szacuje, że giełdy pozyskują aktualnie ponad 1200 BTC dziennie tylko z samych opłat.

Tymczasem już od dzisiaj nagrody górnicze za wydobycie bloku spadną do 900 z dotychczasowych 1800 BTC dziennie w związku z tym, że BTC powoli zbliża się do całkowitego limitu podaży wynoszącego 21 milionów monet.

Skąd Willy Woo wziął te dane i szacunki? Twierdzi, że wynikają one z analizy rynku OTC.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do komentowania.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Już za kilka godzin halving Bitcoina. Celebruj to wyjątkowe wydarzenie razem z nami na facebooku! Pobierz okazjonalną, halvingową nakładkę na swoje zdjęcie profilowe i wyraź wprost, że świętujesz!

Nakładkę znajdziesz pod tym linkiem.

https://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=233772671373660

Komentarze