Wieloryby Etherum budzą się po czterech latach i transferują 22 982 ETH

14 828

Wieloryby Etherum budzą się po czterech latach i transferują 22 982 ETH

W środku trwającej od miesięcy krypto-zimy uważni obserwatorzy wielorybów zauważyli znaczne transfery przebudzonych „grubasów”.

ETH, o których mowa, pochodziły z platform transakcyjnych Genesis i Poloniex i transferowały odpowiednio 13 103,99 ETH i 9 878 ETH.

W czasach niepewności wywołanej przez bessę, inwestorzy kryptograficzni często trzymają się Bitcoina BTC i Etherum ETH próbując wszystkiego by za wszelką cenę uniknąć strat. W rezultacie znaczny ruch takich aktywów intryguje społeczność, która próbuje rozszyfrować jego intencje i przewidzieć powody.

Dwa adresy, które pozostawały uśpione przez ponad cztery lata, niedawno przebudziły się i wróciły do życia, aby przenieść 22 982 ETH na nowe adresy – pozostawiając wszystkich obserwatorów w głębokim namyśle. Tokeny ETH, o których mowa, pochodziły z platform transakcyjnych Genesis i Poloniex i przekazywały odpowiednio 13 103,99 ETH i 9 878 ETH.

Przeczytaj także : Bitcoinowi wciąż brakuje jednego czynnika do zakończenia bessy— Davida Puella

Badacz Blockchain, Peckshield, odkrył, że ostatni ruch przedmiotowych tokenów ETH miał miejsce w październiku 2018 roku, kiedy cena Etherum wahała się w przybliżeniu od 190 do 230 USD. W dniu transferu aktywa były wycenione na prawie 1200 USD za ETH.

Powyższy schemat blokowy pokazuje historyczny ruch aktywów i sposób, w jaki odbywały one swoją podróż na przestrzeni lat z platform transakcyjnych na nowe adresy. Chociaż w chwili pisania tego tekstu nie ujawniono żadnych szczegółów, spekulacje społeczności łączą tokeny z zabezpieczeniem finansowania jakiegoś projektu.

Etherum został stworzony przez między innymi Vitalika Buterina i Charlesa Hoskinsona w lipcu 2015 roku i przez lata stał się godną zaufania inwestycją.

Odkąd Ethereum zakończyło aktualizację Merge, zużycie energii w sieci zostało zmniejszone o 99,9% i jest bezpośrednim skutkiem przejścia na mechanizm konsensusu opartego na dowodzie stawki. Ślad węglowy sieci Etherum wynosi obecnie 0,1 miliona ton CO2 (MtCO2) rocznie.

Na szczęście tak duże wolumeny nie są wykorzystywane w bezpośrednich transakcjach na giełdach i raczej nie należy się tego obawiać i tym razem. W transakcji pozagiełdowej łatwiej jest sprzedać jednorazowo duże wartości kryptowalut po dobrej cenie niż dołować rynek upuszczając systematycznie znaczne ilości aktywów.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze