Wielka korekta bitcoina? | Słyszeliście o możliwej 80% korekcie?

Mimo pozytywnych sygnałów z rynku, duża korekta bitcoina jest możliwa? W momencie pisania tego artykułu, cena najpopularniejszej kryptowaluty wynosi $12 688. Jak wygląda jedna z prognoz dotycząca przyszłości?

Zachowania BTC

W ciągu kilku ostatnich dni, zachowanie BTC na rynku było nieco spokojniejsze. Ostatni gwałtowniejszy skok, który wybił BTC na +5% jest pierwszym większym wzrostem od 4 lipca. Czy jest to znak, że wystąpi korekta bitcoina?

źródło: coin360

Analitycy wskazują, że w perspektywie krótkoterminowej możliwe jest osiągnięcie kolejnych spadków. Josh Rager, komentator zachowań bitcoina na rynku zanotował, że ubiegły tydzień zamknął się bardzo blisko poziomu oporu $11,440.

Inny weteran – Peter Brandt, wygłosił opinię nieco bardziej martwiącą. Po ostrzeżeniu, że rynek altcoinów jest już w zasadzie martwy, wyraził zmartwienie prawdopodobnym odwróceniem się obecnych pozytywnych notowań najpopularniejszej kryptowaluty. 

“Jeśli obecna paraboliczna faza zostanie zakłócona, możemy spodziewać się albo 80% korekty w okresie siedmiu miesięcy lub znacznie mniejszego spadku ceny z utworzeniem się nowej paraboli z nieco bardziej łagodnym stokiem”

Inni analitycy odrzucili możliwość wystąpienia tak ekstremalnego scenariusza, zakładając, że przy sytuacji bitcoina w 2019 roku najbardziej prawdopodobnym poziomem korekty jest 20% poziomu ceny.

Co u altcoinów?

W tym samym momencie, rynek altcoinów nie zmienia zbyt mocno swojej sytuacji. Największą zmianą było ponowne wspięcie się Ethereum ponad $300 dolarów. ETH to również jedyna kryptowaluta z Top 10, która w ciągu ostatniego dnia dorównała bitcoinowi tempem wzrostu.

Otoczenie wzrostu w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniło się diametralnie. Kryptowaluty ewoluują nie tylko technologicznie, ale także prawnie i społecznie. Coraz częściej obok pytań o szanse zarobku pojawiają się kwestie praktycznych aplikacji bitcoina lub jego implementacji do systemów biznesowych. Również banki centralne coraz częściej zadają pytania o kryptowaluty i sposób ich dostosowania do narodowych systemów finansowych i bankowych. Przyszłość nie musi być zawsze zielona, ale na pewno będzie ciekawa. Korekta bitcoina może wystąpić!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx