Wielka Brytania wprowadziła ulgi podatkowe na krypto

2 047

Od 1 stycznia 2023 r. Wielka Brytania wprowadziła ulgi podatkowe na zakup kryptowalut dla obcokrajowców, którzy dokonują transakcji za pośrednictwem lokalnych brokerów, pisze CoinDesk , powołując się na krajową służbę podatkową. Co ciekawe osoby nie będące rezydentami kraju są całkowicie zwolnieni z podatków. Warunkiem jest to, że muszą kupować kryptowaluty za pośrednictwem brytyjskich brokerów lub korzystać z lokalnych firm zarządzającymi inwestycjami.

Wielka Brytania ma premiera, który wierzy w kryptowaluty

Takie posunięcie jest częścią polityki nowego premiera kraju, Rishiego Sunaka. Jest on wielkim zwolennikiem kryptowalut, a jednym z jego celów podczas kadencji jest przekształcenie Wielkiej Brytanii w centrum kryptowalut. „Takie zachęty są ważnym czynnikiem przyciągającym globalnych inwestorów” — komentują eksperci.

Kraj ma już przewodnik podatkowy dla rezydentów handlujących kryptowalutami. W lipcu 2022 r. władze finansowe kraju zbierały opinie inwestorów i uczestników rynku na temat sposobu opodatkowania zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Pracę nad regulacjami i cyfrowym funtem

W ubiegłym roku Parlament rozpoczął również debatę nad szeroko zakrojoną ustawą o reformie rynku finansowego w Wielkiej Brytanii, która dałaby lokalnym organom nadzoru finansowego więcej uprawnień do regulowania kryptowalut. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii planuje również rozpocząć konsultacje w nadchodzących tygodniach na temat tego, w jaki sposób można uregulować sektor kryptograficzny.

Rząd Wielkiej Brytanii planował również przeprowadzić konsultacje w sprawie stworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), a Bank of England wkrótce opublikuje dokument przedstawiający techniczne rozważania dotyczące możliwego stworzenia cyfrowego funta szterlinga.

Wielka Brytania wprowadza ulgi

9 grudnia rząd Wielkiej Brytanii ogłosił pakiet ponad 30 reform przepisów finansowych, w tym przedłużenie ulg podatkowych dla zarządzających inwestycjami.

Regulacje, nazwane „reformami edynburskimi”, mają na celu zastąpienie przepisów UE w obszarach takich jak ujawnianie informacji o produktach finansowych i obejmują złagodzenie zasad kapitałowych dla mniejszych banków.

Reforma ułatwi włączenie kryptowalut do portfeli funduszy offshore zarządzanych przez Wielką Brytanię bez tworzenia ryzyka podatkowego w Wielkiej Brytanii, przy czym zmiany miały zostać wdrożone na mocy przepisów HM Revenue & Customs.

Komentarze