WhatsApp testuje transakcje Z Wykorzystaniem stablecoina USDP

2 149

Zgodnie z treścią tweeta Stephane Kasriela, Novi – portfel kryptowalut należący do giganta mediów społecznościowych Meta – uruchomił możliwość wysyłania i odbierania aktywów cyfrowych za pośrednictwem WhatsApp.

Użytkownicy będą mogli wybrać ilość wysyłanych środków oraz potwierdzić transakcję bezpośrednio w trakcie rozmowy z odbiorcą.

Integracja z WhatsApp ma miejsce sześć tygodni po tym, jak firma uruchomiła program pilotażowy portfela. Według Kasriela, Novi nie będzie ingerować w funkcje prywatności platformy. Usługa jest póki co dostępna tylko dla ograniczonej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

„Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie pilotażu Novi, dlatego też podjęliśmy decyzję o przetestowaniu tego rozwiązania w jednym kraju. Tak zaczniemy i będziemy starać się rozszerzyć rynek gdy tylko dowiemy się, co użytkownicy myślą o tym nowym przypadku użycia” – skomentował szef Novi.

Will Cathcart, szef WhatsApp w Meta, potwierdził powyższe rewelacje, zauważając, że pierwsi użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą już wysyłać i odbierać pieniądze za pomocą Novi przez WhatsApp.

Meta zainicjowała pilotaż cyfrowej waluty w październiku tego roku we współpracy z Coinbase i Paxos. Program pilotażowy został początkowo wdrożony w Stanach Zjednoczonych i Gwatemali z wykorzystaniem Pax Dollar (USDP), stablecoina, którego emitentem jest właśnie Paxos.

Może Cię zainteresować:

Komentarze