Wenezuelskie Petro zamienimy na dowolną kryptowalutę

źródło: pexels.com
1 166

Prezydent Maduro coraz bardziej zaskakuje swoimi decyzjami związanymi z tokenem Petro. Wenezuelski rząd ogłosił, iż Petro, narodowa kryptowaluta, może zostać wymieniona na dowolną walutę cyfrową, jeśli zostanie zakupiona przed końcem 2018 roku. Istnieje jednak pewien problem, gdyż oryginalny portfel Petro nie jest dostępny, a nabywcy kryptowaluty otrzymują jedynie certyfikaty zakupu tokenu. 

Decyzja ta została podjęta podczas wizyty prezydenta Maduro w Sunacrip, instytucji związanej zarządzaniem krypto-aktywami. Podczas tej wizyty, Maduro podpisał plan oszczędnościowy, skupiający się na wykorzystaniu Petro dla oszczędności mieszkańców Wenezueli.

„Każdy, kto kupi Petro do 31 grudnia, może zamienić je na dowolną cyfrową walutę lub międzynarodową walutę wymienialną, taką jak bitcoin lub juan chiński.” – powiedział Maduro

Zastosowania kryptowaluty Petro wyemitowanej przez wenezuelski rząd, stają się coraz bardziej wyszukane. Jak poinformował w poniedziałek członek rządu, Ricardo Baptista, wenezuelska kryptowaluta Petro ułatwi pozyskiwanie środków do produkcji żywności oraz leków. Baptista powiedział w wywiadzie telewizyjnym, iż działanie to będzie miało pozytywny wpływ w perspektywie krótkoterminowej i zapewni Wenezuelczykom siłę nabywczą towarów i usług.

Kryptowaluta Petro jest niemalże jednym z najbardziej kontrowersyjnych projektów w całym świecie kryptowalut. Jednakże, od kilku miesięcy otrzymujemy masę informacji o wdrażaniu Petro w różne branże przemysłu, czy też finansowania projektów społecznych. Ricardo Baptista dodał w wywiadzie, iż Petro ma znaczny wpływ na podejmowanie decyzji, mających na celu przeciwdziałanie skutkom wojny ekonomicznej wywołanej destabilizacją sektorów gospodarczych.

kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Zarys kryptowaluty, a gospodarka Wenezueli

Należy wspomnieć o tym, że gospodarka Wenezueli załamała się w wyniku dołujących cen ropy naftowej, z której pochodzi ok. 95 proc. przychodów państwa z eksportu. Wenezuela stoi w obliczu zapaści produkcji ropy. Produkcja ropy w Wenezueli spadła w 2017 r. o 29 procent. Idea utworzenia Petro była dosyć prosta – zbudować furtkę dla obejścia sankcji Stanów Zjednoczonych. W zbudowaniu tej furtki pomógł Wenezueli kapitał z Chin, poprzez wsparcie przy przedsprzedaży tokenu. Chiny podczas przedsprzedaży zainwestowały w Petro ogromną sumę pieniędzy, a w pierwszy dzień sprzedaży, Petro uzyskało ponad 735 milionów dolarów.

Co sądzicie o ciągłych zmianach w Petro? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze