Ważna aktualizacja Cardano: obsługa inteligentnych kontraktów

W nagraniu udostępnionym na kanale firmy Input Output Hong Kong (IOHK) poinformowano o udanym wdrożeniu obsługi prostych inteligentnych kontraktów w sieci Cardano.

Udało się to zrobić w połowie fazy Alonzo Blue, a więc na kilka miesięcy przed zakładanym terminem. Jest to dobra wiadomość dla zwolenników projektu, który ze względu na brak obsługi kontraktów przez cały czas pozostaje w tyle za Ethereum.

Plany związane z rozwojem Cardano

Faza Alonzo Blue jest pierwszą dla tej aktualizacji. Po niej nastąpią Alonzo White i Alonzo Purple, a zwieńczeniem wszystkich prac będzie Alonzo Mainnet. Zaledwie piątego czerwca informowaliśmy o tym, że Cardano uruchamia pierwszy testnet Alonzo, a kontrakty mają pojawić się we wrześniu. Dotychczasowe działania i efekty pracy programistów pokazują, że istnieje duża szansa, że uda się utrzymać ten termin.

Na razie firma poinformowała, że konieczne jest upewnienie się, że deweloperzy mogą bez problemów uruchomić proste inteligentne kontrakty. Gdy tak się stanie, będzie można przejść do kolejnych etapów wdrożenia aktualizacji.

Czy Cardano ma szansę wygrać z Ethereum?

Brak obsługi inteligentnych kontraktów był do tej pory jedną z największych wad Cardano, przez co wiele osób nie dawało jej szans na wyprzedzenie Ethereum. Twórcy Cardano od dłuższego czasu zapowiadali jednak nową aktualizację Alonzo, która rozwiązałaby ten problem. Jednocześnie Cardano cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które inwestują długoterminowo i korzystają ze stakingu. Dzięki temu mogą uzyskiwać dodatkowe zyski z raz zakupionych kryptowalut.

Jeżeli interesuje cię ten temat i chciałbyś zacząć zarabiać na swoich kryptowalutach, sprawdź nasze poradniki: Przegląd platform do stakingu online oraz Staking offline. Jak stakować na portfelu sprzętowym?

Input Output Hong Kong

IOHK (Input Output Hong Kong) to firma założona przez Charlesa Hoskinsona i Jeremy’ego Wooda, którzy współtworzyli Cardano (ADA) oraz Ethereum (ETH). IOHK powstało w 2015 roku i skupia się na rozwiązaniach związanych z infrastrukturą blockchain. Swoją ofertę Input Output Hong Kong kieruje do klientów rządowych, prywatnych oraz firm działających w sektorze publicznym.

Komentarze