Cardano uruchamia pierwszy testnet Alonzo. Hoskinson krytykuje Bitcoina i Ethereum

Zgodnie z treścią komunikatu wydanego 27 maja przez Input Output Hong Kong, Cardano pomyślnie uruchomiło pierwszą sieć testową Alonzo.

Czwarty co do wielkości blockchain robi znaczne postępy w kierunku uruchomienia smart kontraktów Plutus, które mają umożliwić wdrażanie szerokiej gamy zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Sieć testowa Alonzo Blue będzie początkowo dostępna dla ograniczonej liczby operatorów puli stakingowych, członków pionierskiego programu Plutus, a także kilku partnerów.

CEO IOHK Charles Hoskinson zapowiadał już kilka dni temu, że hard fork zostanie aktywowany w sieci głównej za około trzy miesiące:

Trzy miesiące do pełnego wdrożenia

Zgodnie ze zaktualizowanym planem wdrożenia Alonzo, który został przedstawiony podczas Cardano 360, smart kontrakty zostaną w pełni uruchomione około września.

cardano alonzo
źródło: tutaj

Będzie to poprzedzone kilkoma przerywanymi fazami. Wraz z Alonzo White, Cardano chce przyciągnąć więcej partnerów i przeprowadzić testy wydajności.

Gdy tylko faza „White” z powodzeniem przejdzie w „Purple”, sieć testowa będzie w pełni publiczna, co oznacza, że ​​wszyscy pionierzy Plutusa i SPO będą mogli w niej uczestniczyć.

Zarządzanie, współdziałanie i bazy użytkowników, czyli czym Cardano różni się od Ethereum?

Chociaż Cardano jest często określane jako „zabójca Ethereum”, Hoskinson powiedział Yahoo Finance, że Ethereum w rzeczywistości „zabija się” samo. Hoskinson twierdzi, że to Cardano jest aktualnym liderem rynku PoS.

„Prowadzimy tę walkę. Byliśmy pierwsi na rynku… Silnik nie czyni z BMW BMW. To jest tego część, ale potrzebujesz całego ekosystemu, całego zbioru rzeczy.”

„Bitcoin jest jak silnik parowy napędzany drewnem”

Twórca Cardano mówi, że Eth 2.0 poległo w kwestiach zarządzania, co utrudni ewolucję ekosystemu, gdy jego założyciele przejdą na emeryturę lub ich rola straci na znaczeniu. Hoskinson wspomniał też o Bitcoinie – który porównał do „silnika parowego napędzanego drewnem” – jako przykładu systemu, który ewoluuje zbyt wolno:

„Masz tych deweloperów Bitcoin, którzy desperacko chcą sprawić, by system ewoluował: nawet jeśli […] chcą wdrożyć wiele ulepszeń, takich jak smart kontrakty i side chainy, nie mogą nic zrobić […]”

Tymczasem, jak wskazuje Hoskinson, umożliwienie zarządzania on-chain jest istotną częścią planu jego projektu. Twierdzi również, że Ethereum jest mniej interoperacyjne niż protokoły takie jak Cardano, Polkadot, Cosmos, które zawierają specjalne, dedykowane założenia dotyczące łańcuchów bocznych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze