Watykan zapowiada galerię sztuki NFT

Watykan to kraj, o którym zazwyczaj nie słyszy się w kontekście blockchain i krypto. Wszystko się jednak zmieni wraz z otworzeniem galerii sztuki NFT, w której znajdą się dzieła z jego bogatej kolekcji.

W celu otworzenia galerii nawiązano współpracę pomiędzy organizacją Watykanu Humanity 2.0 a startupem Sensorium, który skupia się na wirtualnej rzeczywistości.

Galeria NFT z funkcją VR

Dzięki tej współpracy ma powstać pierwsza w historii galeria VR i NFT, w której znajdzie się watykańska sztuka, treści i inicjatywy akademickie.

The parties will work on the development of the first-ever VR and NFT gallery hosting Vatican’s art, content, and academic initiatives”.

Duże nadzieje wobec współpracy wyraził ojciec Philip Larrey, który jest szefem katedry logiki i epistemologii na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Watykanie.

Cieszymy się na myśl o współpracy z Sensorium, co pomoże w opracowaniu sposobów demokratyzacji sztuki, czyniąc ją bardziej dostępną dla ludzi z całego świata, niezależnie od ich ograniczeń społeczno-ekonomicznych oraz geograficznych.

„We look forward to working with Sensorium to explore ways to democratize art, making it more widely available to people around the world regardless of their socio-economic and geographical limitations”.

Philip Larrey podkreślił, że dzięki partnerstwu z Sensorium projekt będzie mógł korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych.

The partnership with Sensorium brings this goal a step further and equips us with the latest tech solutions”.

Czy Watykan posiada Bitcoiny?

Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, aby Stolica Apostolska miała w swoim portfelu Bitcoiny lub inne kryptowaluty, w ostatnich latach Watykan zasłynął nietypowymi inwestycjami. Świetnym przykładem było wykorzystanie pieniędzy pochodzących z darowizn na biednych do zainwestowania w instrumenty pochodne związane z Hertz (więcej informacji znajdziesz w artykule: Watykan | Kupno derywatów Hertz’a za fundusze charytatywne).

Warto również wspomnieć o finansowaniu filmu o Eltonie Johnie pt. „Rocketman” i zakupie wielu luksusowych nieruchomości położonych w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. W lipcu ubiegłego roku po raz pierwszy w historii ujawniono, co składa się na majątek należący do Watykanu. Chociaż lista nie obejmowała całego majątku, to znalazło się na niej aż 5 171 nieruchomości.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx