W 2021 roku liczba bitomatów zwiększyła się o 70%

Chociaż do końca roku zostało jeszcze ponad pięć miesięcy, już teraz wiadomo, że 2021 będzie wyjątkowym rokiem dla bitomatów.

W okresie od stycznia do lipca przybyło ponad 10 tysięcy nowych bankomatów kryptowalutowych. Dzięki temu łączna liczba urządzeń dostępnych na świecie wzrosła aż o 70%.

Zainteresowanie bitomatami w Stanach Zjednoczonych

Bitmaty instalowane są na całym świecie (można z nich skorzystać również w Polsce. Adresy poszczególnych maszyn znajdziesz na stronie Bankomaty Bitcoin), ale największe zainteresowanie tym rozwiązaniem można zaobserwować w Stanach Zjednoczonych. Według danych zebranych przez Coin ATM Radar bitomaty są obecnie dostępne w 75 krajach. Mogłoby się wydawać, że tego typu urządzenia produkowane będą wyłącznie przez jedną lub dwie firmy, którym na przestrzeni lat udało się zdobyć pozycję lidera.

Producenci i operatorzy bitomatów

W praktyce jednak bitmaty (określane czasami jako bitcoinomaty) produkowane są obecnie przez kilkadziesiąt różnych firm, co czasami może być mylące dla użytkowników. Jak podaje Coin ATM Radar, urządzenia rozlokowane na całym świecie zostały wyprodukowane przez 42 różne firmy.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że jedna z nich zdecydowanie wyprzedza konkurencję: najwięcej urządzeń wyprodukowało Genesis Coin, do którego należy prawie 41% rynku. Na drugim miejscu znajduje się General Bytes, który ma poniżej 25%. Jeżeli natomiast chodzi o największego operatora bitomatów, to tytuł ten należy do firmy Bitcoin Depot. Nie dość, że firma od dawna chwali się, że zarządza ponad 3 000 bitomatami, to dodatkowo zapowiedziała wstawienie 6000 bitomatów w punktach Circle K. Ma to nastąpić do końca 2021 roku. Partnerstwo z popularną siecią zostało ogłoszone dopiero niedawno, ale firma nie marnowała czasu i zdążyła już zainstalować ponad 700 nowych urządzeń.

Czy warto korzystać z bitomatów?

Chociaż korzystanie z bitomatów wiąże się z koniecznością zaakceptowania dość wysokich prowizji, to dają one użytkownikom możliwość łatwego dostępu do środków. W tego typu maszynach można dokonać zakupu lub sprzedaży, przy czym zawsze warto sprawdzić, ile pieniędzy znajduje się w urządzeniu.

Komentarze