6000 bitomatów w punktach Circle K

Amerykańska sieć Circle K (ta sama, która w Polsce zastąpiła stacje paliw Statoil) ogłosiła współpracę z dostawcą bitomatów.

Dzięki temu w Ameryce Północnej do końca roku ma zostać uruchomionych 6000 nowych urządzeń, które pozwolą łatwo kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Bitomaty Bitcoin Depot w punktach Circle K

Zgodnie z umową pomiędzy Bitcoin Depot a Circle K, bitomaty pojawią się do końca 2021 roku w USA i Kanadzie. Dzięki tej współpracy Bitcoin Depot zyska kilka tysięcy nowych miejsc, w których maszyny nie będą narażone na działania wandali, natomiast Circle K będzie mogło zaoferować klientom dostęp do usługi, której nie ma konkurencja.

Na pierwszy rzut oka plan zainstalowania 6 000 bitomatów może wydawać się trudny do zrealizowania przed końcem roku, jednak już w dniu ogłoszenia wiadomości Bitcoin Depot poinformował, że w punktach Circle K zainstalowano już ponad 700 kryptowalutowych bankomatów.

Są one dostępne w 30 stanach USA. Alona Lubovnaya (Director of Product Operations w Bitcoin Depot) poinformowała, że w ciągu ostatniego roku doszło do dużej adopcji kryptowalut, co dotyczyło przede wszystkim wielkich firm inwestycyjnych. Co jednak z osobami, które nie mają dostępu do takich usług?

“Over the past year or so, we’ve seen cryptocurrency gain adoption by wealth managers and investment firms, but what about the people who don’t have access to these services?”

Bitomaty zlokalizowane w obiektach Circle K ułatwią dostęp (do kryptowalut) osobom niekorzystającym z banków oraz mniej zamożnym klientom:

“The ATMs located in the Circle Ks provide an easy access ramp for underbanked and less wealthy people, not just people with a wealth manager”.

Na stronie internetowej Bitcoin Depot znajduje się informacja, że firma ma ponad 3 000 bitomatów, z których większość dostępna jest 24/7. Chociaż ze względu na pandemię obsługa wielu z nich została zawieszona, to nawiązanie współpracy z Circle K pokazuje, że firma wciąż chce rozwijać swoje usługi i docierać do nowych klientów.

A co w Polsce?

W Polsce, czy nawet w Europie nikt nie ma aż tak ambitnych planów rozwojowych odnośnie bitomatów jak Circle K. Nie oznacza to jednak, że temat jest u nas pomijany. Stale rośnie liczba urządzeń dostępnych na rynku. Jedną z wiodących na naszym rynku firm jest FlyingAtom, która posiada już blisko 30 Bitomatów w naszym kraju. 

Zobacz również: Nowe Bitomaty FlyingAtom.

Komentarze