Vueling będzie akceptował płatności w kryptowalutach

1 331

Tania linia lotnicza Vueling ogłosiła, że ​​zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach od drugiej połowy tego roku. Wcześniej firma podpisała strategiczną umowę z giełdą kryptowalut Criptan w celu zbadania nowych rozwiązań związanych z blockchainem i NFT.

Jesús Monzó, kierownik ds. dystrybucji i współpracy w firmie Vueling, pochwalił kooperację z giełdą. Stwierdził, że „stawia ona firmę w czołówce nowych technologii i innowacji, jeszcze bardziej wzmacniając zaangażowanie Vueling na rzecz klientów, oferując najlepsze i najbardziej zaawansowane narzędzia i rozwiązania”.

Klienci Vueling będą mogli kupować bilety za kryptowaluty poprzez usługę, która będzie gwarantowana technologią Universal Air Travel Plan (UATP), globalną sieć płatności dla branży lotniczej. Dzięki temu hiszpańska linia lotnicza będzie pierwszym europejskim tanim przewoźnikiem akceptującym płatności w kryptowalutach.

Umowa między Vueling i Criptan zakłada współpracę obu firm w celu zbadania nowych i innowacyjnych sposobów wdrożenia technologii blockchain i NFT w działalności linii lotniczej w celu poprawy obsługi klienta.

Jorge Soriano, dyrektor generalny Criptan, stwierdził, że „Vueling okazuje się liderem we wszystkim, co odnosi się do innowacji. Jest to wyraźny ruch, który pokazuje potencjał świata krypto i ekosystemu web3. Według Sorino takie działania wykraczają daleko poza spekulacje. Dyrektor generalny Criptan jest przekonany, „że można poprawić doświadczenia użytkowników nie tylko poprzez płatności kryptowalutowe, ale także poprzez wykorzystanie zalet tego ekosystemu w jak najbardziej użyteczny i prosty sposób”.

Według ekspertów od pojawienia się pierwszych komputerów do chwili obecnej technologia rozwijała się skokowo. Jednak w ostatnich latach zrobiła to z niespotykaną szybkością i skalą. „Mamy do czynienia z ewolucją, która jest bardzo dużym nagromadzeniem technologii i doprowadziła do pojawienia się nowych usług, zupełnie innych niż do tej pory.”, powiedziała Chema Alonso, dyrektor ds. cyfrowych operatora telekomunikacyjnego Telefónica.

Słowa Alonso padły w czasie wydarzenia Telefónica „Metaverse Day”, podczas którego zaprezentowano różne inwestycje, projekty, współprace i inne innowacje, które międzynarodowa firma realizuje, aby przybliżyć swoim klientom to, co uważają za uosobienie ewolucji i rewolucji technologicznej.

Komentarze