Volkswagen wykorzysta kryptowaluty? Koncern bada blockchain i kryptowaluty

1 758

Volkswagen Group, niemiecki koncern motoryzacyjny z siedzibą w Wolfsburgu, pracuje nad system umożliwiającym płatność kryptowalutami swoim klientom. Jak piszą na swoim oficjalnym Twitterze: „Pracujemy pełną parą nad udostępnieniem bardzo bezpiecznego „krypto systemu” naszym klientom. Do napełniania auta, odblokowywania samochodu – i wszelkiego rodzaju innych możliwości”. Kryptowaluty badane przez koncern, to odpowiednio: Bitcoin, IOTA i Ethereum. Prawdopodobnie IOTA zostanie najbardziej wykorzystana przez koncern. 

Grupa Volkswagen testuje systemy blockchain i możliwość płatności kryptowalutami, co jest niezmiernie ważne dla przyszłości branży. Volkswagen, jako pierwszy koncern samochodowy, mógłby w pełni zaakceptować płatność walutami cyfrowymi. Technologia blockchain oferuje ogromny potencjał w zakresie konserwacji, logistyki, pojazdów z napędem własnym i specjalistycznych rozwiązań. Modele blockchain obejmują wiele różnych podejść, z których wszystkie mają jedną wspólną cechę: są bardzo bezpieczne. Większość z nich była dotychczas wykorzystywana do walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, IOTA i Ethereum. Wraz z rozwojem, technologia ta znajduje coraz większą liczbę aplikacji i możliwości wykorzystania. Benjamin Sinram i Nicolai Bartkowiak z Volkswagen Group IT pracują pełną parą, aby „wprowadzić technologię blockchain na drogę”.

„Technologia Blockchain oferuje także wiele możliwości, jeśli chodzi o pojazdy z własnym napędem. Może chronić samochody przed hakerami lepiej niż inne technologie i pomagać w płatnościach automatycznych na stacjach paliwowych lub myjniach samochodowych „- wyjaśnia Nicolai Bartkowiak, VW Group

„Chcemy, aby nasi klienci zapoznali się z systemami blockchain.  Nasze kontakty z różnymi markami umożliwiają nam bardzo wydajną pracę. Atmosfera jest otwarta i cieszymy się, że mogą dołączyć do niej osoby z dowolnego działu „- mówi Benjamin Sinram, VW Group.

BMW i kryptowaluty, a blockchain

Branża motoryzacyjna bardzo chętnie patrzy na blockchain i możliwości jego wykorzystania w swoich własnych rozwiązaniach i systemach. Nie inaczej jest z koncernem BMW, który od dwóch lat prowadzi BMW’s Innovation Lab czyli laboratorium do którego zapraszane są startupy, mogące wnieść nowe technologie do aut tego producenta. Po 10 tygodniach konsultacji podejmowana jest decyzja o dalszej współpracy. Tak było w przypadku DOVU.

Co sądzicie o wejściu grupy Volkswagen na rynek kryptowalut i implementacji technologii blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze