Vitalik Buterin rozdaje Ether

5 698

 

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin rozdaje setki tysięcy dolarów w celu dofinansowania projektów, które pracują nad rozwojem Ethereum 2.0.


Spontan na Twitterze – Giver of Ether


Tydzień temu, niejaki Preston Van Loon odpowiedział na post Vitalika Buterina, w którym napisał, że chcą zrealizować mnóstwo projektów i brakuje im rąk do dalszej pracy z powodów finansowych. W odpowiedzi, Vitalik zupełnie spontanicznie wysłał grupie Van Loona 1000 ETH (ok. 100 000 dolarów). Prysmatic Labs to grupa, która pracuje nad otwarto źródłowym oprogramowaniem w celu skalowania Ethereum.

 

Zaskakujący ruch ze strony założyciela platformy Ethereum przyciągnął więcej spragnionych dofinansowania projektów. Następnym zespołem, który odważył się poprosić o dofinansowanie jest Sigma Prime, zespół zajmujący się cyberbezpieczeństwem oraz technologią blockchain. Jeden z deweloperów zespołu, pracujący nad protokołem Ethereum 2.0, włączył się w rozmowę Van Loona z Vitalikiem na Twitterze informując, że gdyby tylko udzielono im wsparcia w postaci 1000 ETH, mogliby zatrudnić więcej deweloperów. Paul Hauner i jego zespół także otrzymali pomoc od Vitalika i jego fundacji (Ethereum Foundation).

Ostatnia, na owy dzień, pomoc finansowa została udzielona grupie ChainSafe Systems zlokalizowanej w Toronto. Grupa tamtejszych deweloperów pracuje nad intuicyjnym, skoncentrowanym na użytkowniku rozwiązaniu, w celu poprawy i rozwoju blockchaina Ethereum.

 

Deweloperzy pod presją


Vitalik Buterin i jego fundacja nie zwykli sponsorować projektów ot tak sobie. Wszelkie działania podejmowane w tym obszarze muszą być starannie przeanalizowane, a dofinansowanie na rozwój dostaną tylko Ci, którzy w znaczny sposób przyczynią się do poprawy platformy Ethereum. Dlatego takie zaskoczenie wywołały, wydawałoby się, spontanicznie przyznane dotacje na Twitterze. Obecnie deweloperzy wyżej wymienionych zespołów są pod wielką presją. Obiecali, że po otrzymaniu dotacji, dostarczą oprogramowanie jak najszybciej. Pamiętajmy, że nie była to pierwsza dotacja, którą otrzymali deweloperzy, a ich prace możemy śledzić na platformie GitHub.

Według stanu rzeczy na dzień dzisiejszy, deweloperzy Ethereum zmagają się głównie z problemem skalowalności platformy.

Ciekawym faktem jest, iż Vitalik Buterin w nazwie swojego Twittera zamieścił frazę “Vitalik Non-giver of Ether, a nawiązuje to do problemów, z jakimi borykał się w okresie wysokich kursów kryptowalut na rynku. Przypadkowi użytkownicy tworzyli wówczas fikcyjne konta, które udawały prawdziwe konto Vitalika i oferowały swoim odbiorcom Ether. Zasada była prosta: wyślij mi Ether, a ja zwrócę Ci więcej. Kilka dni temu byliśmy świadkami sytuacji, jak prawdziwy Vitalik Buterin “rozdawał” pieniądze na rozwój projektów.

Myślisz, że Fundacja Ethereum przeprowadzi więcej takich spontanicznych akcji? Czy deweloperzy dostarczą potrzebne rozwiązania i oprogramowanie? Zapraszamy do komentowania i dyskusji!

Komentarze