VCs zainwestowały ponad $3.5 mld w branże krypto w czerwcu!

3 887

Pomimo spowolnienia na rynku kryptowalut, firmy VC (venture capital – kapitał wysokiego ryzyka inwestujący przeważnie w startupy) nie straciły zainteresowania sektorem i nadal inwestują w projekty kryptograficzne. Zgodnie z raportem od Wu Blockchain >>tutaj<<, w czerwcu 2022 r. VC zainwestowały około $3,67 mld w startupy kryptograficzne.

Raport, w którym cytowano dane z Dove Metrics, ujawnił, że liczba ta wzrosła o 60% rok do roku i spadła o 18% w porównaniu z poprzednim miesiącem majem.

Według danych w czerwcu było 191 otwartych projektów inwestycyjnych przez VC, o 15% mniej niż w maju, w którym odbyły się 225 rund. Jednak liczba ta wzrosła o 42,5% względem czerwca 2021 roku, w którym odbyło się około 134 rund finansowania.

Projekty kryptograficzne, które zebrały fundusze od VC w zeszłym miesiącu, obejmują różne sektory branży, w tym CeFi, DeFi, NFT, Web3 i infrastrukturę blockchain. W raporcie stwierdzono, że firmy CeFi pozyskały największą część finansowania w miesiącu, ponieważ szukały rozwiązania problemów z płynnością.

„CeFi zebrały najwięcej środków ze względu na liczbę instytucji, które zadłużyły się, aby uniknąć likwidacji, takich jak BlockFi, która pozyskała $250 mln od FTX i Voyager Digital, która pozyskała $200 mln od Alamedy” – napisano w raporcie.

Ponadto raport zawierał 10 najlepszych rund finansowania za czerwiec, z wyłączeniem firm CeFi. Z branży DeFi, firmy Capricorn i Unizen, znalazły się odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu, zbierając po $200 mln dolarów. Magic Eden, największa platforma NFT na blockchainie Solany uplasował się na trzecim miejscu pozyskując $130 mln finansowania. Firma Web3, EcoWatt, znalazła się na czwartej pozycji, pozyskując od inwestorów $110 mln.

Inne firmy zajmujące się kryptowalutami na liście to Prime Trust, Astra Protocol, Kushki, Style3D, InfStones i EktaChain.

W ostatnich miesiącach rynek kryptowalut przeżywał poważne zawirowania, a całkowita wartość rynku spadła o 65% od listopada ubiegłego roku.

Jednak jak pokazuje raport VC najwyraźniej nie są zaniepokojone obecnymi warunkami rynkowymi i nadal wspierają startupy kryptograficzne. Wskazuje to, że myślą długoterminowo a startupy, które oferują wartość, rozwiązują określony problem lub tworzą produkt którego brakuje na rynku wciąż mogą liczyć na fundusze pomagające im w dalszym rozwoju projektu.

Może Cie zainteresuje:

Komentarze