USA dominują w instalacjach krypto bankomatów i wskaźniku hash BTC na całym świecie

Stany Zjednoczone dominują w instalacjach krypto bankomatów i wskaźniku hash BTC na całym świecie

Gdy Chiny wypadły z konkurencji, Stany Zjednoczone stały się największym kontrybutorem BTC i mają 37,84% całkowitej mocy wydobywczej licząc do stycznia 2022 r.

Pomimo wielu stanowych i federalnych przeszkód regulacyjnych, z jakimi borykają się firmy kryptograficzne w regionie, Stany Zjednoczone odgrywają ważną rolę w zachowaniu ekosystemu Bitcoina (BTC) i kryptowalut. Rząd Chin zakazał w swoim kraju obsługi kryptowalut wprowadzając tam permanentny zakaz oferowania usług kryptograficznych.

Za to Stany Zjednoczone utrzymują najwyższą pozycję pod względem udziału w hash rate i instalacji bankomatów na całym świecie.

Przed wprowadzeniem zakazu wydobycia BTC, Chiny reprezentowały ponad 50% całkowitego wskaźnika haszowania do lutego 2021 r. Gdy Chiny wypadły z konkurencji, Stany Zjednoczone stały się największym kontrybutorem wskaźnika haszowania BTC – co stanowi 37,84% całkowitej mocy górniczej do stycznia 2022 r.

Jak pokazano powyżej, chińscy górnicy wznowili działalność we wrześniu 2021 r. Jednak górnicy w USA nadal dominowali w tym obszarze, jednocześnie zwiększając swój wkład do hash rate z miesiąca na miesiąc.

Ponadto w Stanach Zjednoczonych znajduje się największa liczba instalacji bankomatów, co stanowi prawie 88% wszystkich instalacji kryptograficznych bankomatów na całym świecie. Ponad 90% wszystkich bankomatów kryptograficznych zainstalowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Dane z Coin ATM Radar potwierdzają, że trend utrzymywał się do lipca, ponieważ w USA zainstalowano 641 z 710 Bitcoin i krypto bankomatów zainstalowanych w ciągu pierwszych 10 dni miesiąca.

Pozycja Ameryki Północnej umacnia się w ekosystemie kryptograficznym gdyż w Kanadzie funkcjonuje druga co do wielkości sieć bankomatów kryptograficznych po Stanach Zjednoczonych.

Poza Ameryką Północną to w Hiszpanii znajduje się największa liczba bankomatów kryptograficznych, 210 lub 0,5% wszystkich aktywnych bankomatów.

Zbieg globalnego niedoboru chipów i pandemia koronawirusa momentalnie spowodowały wzrost cen najważniejszej części platformy wydobywczej — procesora graficznego (GPU). Jednak przy cenach spadających poniżej sugerowanych cen producenta i współczynniku hashowania, który uzupełnia spadek, górnicy znaleźli okazję do zakupu wymarzonego sprzętu do wydobycia.

W samym maju ceny GPU spadły średnio o ponad 15%, dodatkowo zmuszając sprzedawców na rynkach wtórnych do obniżenia wygórowanych cen używanych platform wydobywczych.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx