Bitcoin po 20 000 USD jest tani

Bitcoin po 20 000 USD jest tani – stosunek ceny BTC do portfela naśladuje rok 2013

Jurrien Timmer z Fidelity Investments pozostaje optymistycznie nastawiony do siły Bitcoina, podczas gdy inny komentator wskazuje „przekonujący” stosunek ryzyka do zysku na poziomie 20 000 USD.

Cena Bitcoina (BTC) nie była tak dobra, odkąd kurs wynosił 1130 USD, twierdzi jeden z analityków. Przy kursie 20 000$ BTC oferuje „przekonujący” stosunek ryzyka do zysku.

W wątku na Twitterze z 7 lipca Jurrien Timmer, dyrektor ds. globalnych makro w firmie zarządzającej aktywami Fidelity Investments, po prostu opisał Bitcoina przy poziomie 20 000$ jako „taniego”.

Timmer: „Innymi słowy, Bitcoin jest tani”

Chociaż utrzymują się obawy, że w tym roku rynki kryptowalut mogą ucierpieć z powodu dalszych spadków, niektórzy uważają, że obecny poziom ceny Bitcoina oferuje taki stosunek jakości do ceny, jakiego nie widziano od lat.

Analizując cenę BTC w porównaniu z liczbą niezerowych adresów — portfele z dodatnim saldem — Timmer doszedł do wniosku, że BTC/USD jest teraz z powrotem w miejscu, w którym znajdował się na szczycie hossy z 2013 roku.

W tym czasie BTC/USD zdołał osiągnąć około 1130 USD, zanim spędził kilka lat na konsolidacji dzięki upadkowi giełdy Mt. Gox.

„Używam ceny za miliony niezerowych adresów jako oszacowania wyceny Bitcoina, a poniższy wykres pokazuje, że wycena sięga wstecz do poziomów z 2013 roku, mimo że cena wróciła tylko do poziomów z 2020 roku” – wyjaśnił Timmer.

„Innymi słowy, Bitcoin jest tani.”

Stosunek ceny do sieci Bitcoina nie jest jedynym zachęcającym sygnałem, jeśli chodzi o wzrost Bitcoina pomimo obecnej bessy. Timmer dodał, że adopcja Bitcoina nadal odzwierciedla rozwój Internetu i że sieć Bitcoina „wydaje się być nienaruszona”, jeśli chodzi o cykle wzrostu.

Jeśli chodzi o stosunek ceny do sieci, to nie tylko Bitcoin wykazuje oznaki solidnego potencjału inwestycyjnego.

„Jeśli Bitcoin jest tani, to być może Ethereum jest jeszcze tańszy” – napisał.

„Jeśli ETH jest tam, gdzie BTC było cztery lata temu, to poniższa analogia sugeruje, że Ethereum może być blisko dna”.

Poziom 20 000 BTC powinno w stanowić „przekonujący” poziom inwestycyjny, nawet dla tych, którzy uważają, że 50% spadek ceny jest nadal możliwy.

Taki był wniosek Jamesa Lavisha, byłego menedżera funduszy hedgingowych, który stał się ekspertem w dziedzinie makroekonomii. Zwrócił on uwagę na prostą matematykę związaną z obstawianiem kursu Bitcoina w dzisiejszym środowisku.

„Przy 20 000 USD za BTC, jeśli uważasz, że ryzyko spadkowe wynosi 10 000 USD, a potencjał wzrostu wynosi 250 000 USD, to przy tych cenach istnieje 0,5x w dół i 12,5x w górę. To jest profil 25 do 1 Reward to Risk” – powiedział obserwującym na Twitterze.

„To przekonujące”.

Choć trudno sobie wyobrazić w tym roku, cenę 250 000 USD za BTC/USD to jest to prognoza w rzeczywistości dość skromna odnośnie historycznych standardów przewidywania cen.

Wśród jego zwolenników jest miliarder Tim Draper, który jednak początkowo twierdził, że Bitcoin będzie kosztował ćwierć miliona dolarów do 2022 roku.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze