Unomoni i UAE Exchange dołączają do RippleNet

źródło: pixabay.com
949

Spółki UAE Exchange oraz Unomoni podpisały umowę z przedsiębiorstwem Ripple w celu wykorzystania systemu RippleNet. O współpracy poinformowała firma Finablr, globalna platforma dla rozwiązań płatniczych i walutowych. Firma ogłosiła, że jej spółki córki UAE Exchange i Unimoni oficjalnie dołączyły do klientów Ripple, początkowo w granicach Tajlandii. Platforma Unimoni zamierza wykorzystać możliwości RippleNet do przyspieszenia transakcji międzynarodowych, jak i zmniejszenia opłat transakcyjnych. Między innymi dzięki technologii blockchain, RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym, zarówno do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej.

O zapowiadanej współpracy UAE Exchange i Ripple można było usłyszeć od kilku miesięcy. Przedsiębiorstwo UAE Exchange wywodzi się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Firma stała się jedną z najlepszych firm finansowych w ZEA, a powstała w 1980 roku. Główna siedziba mieści się w Abu Dhabi, a jej firma świadczy usługi w 31 krajach, posiadając blisko 800 oddziałów. Głównym celem firmy jest ekspansja usług na cały świat, przyspieszając transakcję transgraniczne.

Firmy zamierzają wykorzystywać platformę RippleNet do wykonywania i przyjmowania transakcji w Tajlandii, z obszernymi planami rozszerzenia jej na inne kraje. Usługa ta została początkowo uruchomiona w Siam Commercial Bank, jednym z największych banków w Tajlandii.

„Cieszymy się, że ta współpraca doszła do skutku, dzięki czemu klienci w dowolnym miejscu na świecie mogą natychmiast i skutecznie wysyłać płatności do Tajlandii. Dążąc do naszego wspólnego celu, jakim jest zapewnienie bezkompromisowego doświadczenia przy transferze pieniędzy na całym świecie, będziemy nadal wspierać naszych partnerów.” – powiedział Navin Gupta, dyrektor Ripple na obszar Azji Płd.

Ripple blockchain
źródło: pixabay.com

Systemy Ripple to przyszłość bankowości?

Wiele osób negatywnie odnosi się do działań firmy Ripple, twierdząc, iż ich celem jest wsparcie sektora bankowego. Kolejnym argumentem jest fakt, iż token Ripple (XRP) nie wypełnia definicji kryptowaluty, poprzez centralne zarządzanie w firmie Ripple. Jednakże, Ripple utworzyło i rozwija wiele produktów oraz usług finansowych w oparciu o technologię blockchain, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość finansów. Wraz z rosnącą ilością klientów, jak i podejmowanych współpracy – banki i instytucje finansowe coraz chętniej dołączają jako partnerzy Ripple.

Standaryzowana technologia Ripple umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między instytucjami finansowymi ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain.

Co sądzicie o nowej współpracy Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze