Unit-e | Amerykańska profesura tworzy nową kryptowalutę

745
Organizacja non-profit parająca się tworzeniem rozproszonych technologii ogłosiła przed kilkoma dniami projekt kryptowaluty Unit-e. Celem projektu jest w głównej mierze przepustowość i skalowalność, jakiej dotąd nie doświadczyliśmy na rynku.Organizacja


Distributed Technologies Research (DTR) to fundacja non-profit, której celem jest wspieranie innowacyjnych badań oraz rozproszonych rejestrów. Fundacja ma swoją siedzibę w Szwajcarii, a w jej skład wchodzą eksperci ze światowej klasy amerykańskich uniwersytetów. Są to takie uniwersytety jak MIT, University of Illinois-Urbana-Champaign, University of Washington, University of California czy Stanford University.

Kolaboracja interdyscyplinarnych naukowców jest finansowana przez wyżej wymienione uniwersytety, obecnie w celu stworzenia nowej kryptowaluty Unit-e. 17 stycznia ogłoszono start pierwszego projektu DTR, udostępniając przy tym obszerną dokumentację architektury nowego protokołu. Według raportu Unit-e ma ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie 2019 roku.

Fundacja wierzy, że płatności w technologii blockchain to ”killer application”. W związku z tym rozpoczęli budowę skalowalnego, globalnie rozproszonego systemu.

Unit-e


Nowy model protokołu ma rozwikłać aktualne wyzwania technologiczne rozproszonych rejestrów, czyli zwiększyć przepustowość i możliwości skali.

Zespół DTR składa się z najwyższej klasy inżynierów stacjonujących w Berlinie. Charakteryzuje ich średnio 10 lat doświadczenia w budowaniu protokołów, narzędzi deweloperskich, API czy szeroko skalowalnych systemów dla różnych branż.

Fundacja wystosowała ponad 10 dokumentów opisujących szczegółowo architekturę nowego protokołu Unit-e. Główny manifest nosi tytuł “Decentralized Payment Systems: Principles and Design”.

Konsensus Unit-e nosi nazwę Prism i został zaprezentowany w formie wideo.


Kolejna sprawa to prywatność i bezpieczeństwo opisane w części Dandelion.Andrew Miller, dowodzący niezależnym technicznym komitetem sterującym Unit-e podsumował ogłoszenie takimi słowami:

Posiadanie zdrowego i wydajnego procesu zarządzania jest ważne dla sukcesu kryptowalutowego projektu. Unit-e skupia się na tych tematach od samego początku, wyciągając wnioski z długiej historii akademickich i otwartoźródłowych projektów.Detronizacja Bitcoina?


Giulia Fanti, główna badaczka DTR i Asystentka Profesora Komputerowej Inżynierii Uniwersytetu Carnegie Mellon powiedziała, że:

W 10 lat odkąd Bitcoin się pojawił, blockchain od nowatorskiego pomysłu przerodził się w dziedzinę badań akademickich. Nasze podejście zakłada najpierw zrozumienie fundamentalnych ograniczeń blockchaina, a następnie opracowanie rozwiązań eliminujących te limity jak tylko to możliwe.Powyższy projekt akademicki ma przygotowaną całą bazę teoretyczną, fundusz i najlepszych ludzi, ale czy uda mu się zdetronizować Bitcoina? Czy Unit-e zaadoptuje się i poradzi sobie z dotychczasowymi wyzwaniami skali i przepustowości? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach.

Komentarze